Valorant Secure Boot enabled hatası

borayy

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta bu hatayı alıyorum (Windows 10) çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• secure.png
    secure.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 34
Öncelikle işe bilgisayarımızda gerçekten TPM modülü var mı kontrol ederek başlayalım. Bunun için;

• başlatı açın ve arama kısmına.
  • tpm.msc yazın ve enterlayın.
Karşınıza gelen seçenekte TPM modülü bulunamadı şeklinde bir ibare varsa TPM modülü bilgisayarınızda yok demektir. Ancak karşınıza gelen bölümde TPM modülü mevcut şeklinde ibare varsa ve TPM modülü sürümü yazıyorsa bilgisayarınızda TPM mevcut demektir.

Bu kısmı hallettikten sonra bilgisayarımızda Secure Boot açık mı değil mi onu kontrol edeceğiz. Bunun için;

• başlatı açıyoruz.
  • Arama kısmına msinfo yazıyoruz ve enterlıyoruz.
  • güvenli ön yükleme yazan kısmın karşılığında açık yazıyorsa Secure Boot'umuz açık kapalı yazıyorsa Secure Boot'umuz kapalı demektir.
Valorant secure boot hatası

Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak F2 veya delete tuşu ile BIOS menüsüne giriyoruz.

• Boot sekmesine geliyoruz.
  • Buradan CSM seçili ile UEFI olarak değiştiriyoruz.
  • Daha sonra Secure Boot disable kısmını enable yapıyoruz ve F10 enter yapıp ayarları kaydediyoruz.
İşletim sisteminiz açılmadıysa bilgisayarınızı UEFI bir USB bellek hazırlayarak Windows 11 kurulumunuzu UEFI olarak tekrar yapın.

Öncelikle işe bilgisayarımızda gerçekten TPM modülü var mı kontrol ederek başlayalım. Bunun için;

• başlatı açın ve arama kısmına.
  • tpm.msc yazın ve enterlayın.
Karşınıza gelen seçenekte TPM modülü bulunamadı şeklinde bir ibare varsa TPM modülü bilgisayarınızda yok demektir. Ancak karşınıza gelen bölümde TPM modülü mevcut şeklinde ibare varsa ve TPM modülü sürümü yazıyorsa bilgisayarınızda TPM mevcut demektir.

Bu kısmı hallettikten sonra bilgisayarımızda Secure Boot açık mı değil mi onu kontrol edeceğiz. Bunun için;

• başlatı açıyoruz.
  • Arama kısmına msinfo yazıyoruz ve enterlıyoruz.
  • güvenli ön yükleme yazan kısmın karşılığında açık yazıyorsa Secure Boot'umuz açık kapalı yazıyorsa Secure Boot'umuz kapalı demektir.
Eki Görüntüle 2151251

Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak F2 veya delete tuşu ile BIOS menüsüne giriyoruz.

• Boot sekmesine geliyoruz.
  • Buradan CSM seçili ile UEFI olarak değiştiriyoruz.
  • Daha sonra Secure Boot disable kısmını enable yapıyoruz ve F10 enter yapıp ayarları kaydediyoruz.
İşletim sisteminiz açılmadıysa bilgisayarınızı UEFI bir USB bellek hazırlayarak Windows 11 kurulumunuzu UEFI olarak tekrar yapın.
Ne anlatıyon sen hocam bi de doğru diyen adamın mesajına beğenmedim atmışın. Biostan secure boot açmak kadarbasit bi şey niye bu kadar zorluyosun.

Ne anlatıyon sen hocam bir de doğru diyen adamın mesajına beğenmedim atmışın. BIOS'tan Secure Boot açmak kadarbasit bir şey niye bu kadar zorluyosun.

Uğraştırmak istemiş sanırım, ben Windows 10 kullanıyorum tüm güvenlik şeylerini kapattım buna TPM dahil ona rağmen böyle bir hata almadım, arkadaş da farklı bir sorun olabilir.

BIOS'tan Secure Boot seçeneğini aktif etmelisin.

BIOS'tan secure Boost açılacagı hata ekranında da yazıyor önemli olan nasıl açılacagını soylemek ve eğer ön yükleme ekranında bu aktif gözüküyorsa Win sürümü sıkıntılı çok büyük uğraş demektir.

BIOS'tan secure Boost açılacagı hata ekranında da yazıyor önemli olan nasıl açılacagını soylemek ve eğer ön yükleme ekranında bu aktif gözüküyorsa Win sürümü sıkıntılı çok büyük uğraş demektir.
Hocam 6 senedir bu forumdayım Secure bootun hiçbir zaman Windowsu bozduğunu görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı