Valorant Secure Boot hatası

aliköse

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Dj
Arkadaşlar selam, Gigabyte anakart kullanıyorum. Secure Boot'u açarken bir anda ekran gitti ve anakartı servise göndermek zorunda kaldım.
Kendi başıma yapmak istemiyorum Valorant oynamak için Secure Boot'u aktif etmek gerekiyormuş bir türlü yapamadım yardımcı olacak var mı?

Belli ki Windows 11 kullanıyorsunuz, Secure Boot'u sadece BIOS'tan açabilirsiniz. Ha BIOS ayarı yapmak istemiyorsan, bilgisayarını Windows 10 yapabilirsin. Windows 10 da Secure Boot ayarı gerekmiyor. Ve şöyle bir sorum var, Windows 11'i kurarken Secure Boot zorunlu, siz onu açmadan nasıl yaptınız? Ya da belli ki şu internette dolaşan taktik ile koşulları mı kaldırdınız?

Hocam bende aynı sorunu yaşadım Gigabyte ana kart ile Windows 11'e geçtim ve Valorant için TPM ile Secure Boot'u aktif etmem gerekiyordu.
Çözüm:
GPT to MBR.

Belli ki Windows 11 kullanıyorsunuz, Secure Boot'u sadece BIOS'tan açabilirsiniz.
Zaten ordan açıyor arkadaşta başka nerden açılsın ki?

Arkadaşlar selam, Gigabyte anakart kullanıyorum. Secure Boot'u açarken bir anda ekran gitti ve anakartı servise göndermek zorunda kaldım.
Kendi başıma yapmak istemiyorum Valorant oynamak için Secure Boot'u aktif etmek gerekiyormuş bir türlü yapamadım yardımcı olacak var mı?

Gigabyte anakartlarda maalesef bu tarafta sıkıntı var ve bir çözümü yok.
@Recep Baltaş bir videoda bahsetmişti henüz çözülmedi diye biliyorum.

Belli ki Windows 11 kullanıyorsunuz, Secure Boot'u sadece BIOS'tan açabilirsiniz. Ha BIOS ayarı yapmak istemiyorsan, bilgisayarını Windows 10 yapabilirsin. Windows 10 da Secure Boot ayarı gerekmiyor. Ve şöyle bir sorum var, Windows 11'i kurarken Secure Boot zorunlu, siz onu açmadan nasıl yaptınız? Ya da belli ki şu internette dolaşan taktik ile koşulları mı kaldırdınız?

Windows 11 yükseltme ilk paylaşıldığı gün yükselttim herhangi bir hata almadan sadece islemci uyumsuzlugu icin bir ayar yapmıştım o kadar.

Gigabyte anakartlarda maalesef bu tarafta sıkıntı var ve bir çözümü yok.
@Recep Baltaş bir videoda bahsetmişti henüz çözülmedi diye biliyorum.
Hayır yanlışınız var.
Gigabyte B450-S2H kullanıyorum aynı sorunu yaşadım BİOS'tan Secure Boot'u açmak ayrı bir dert evet fakat uğraştığına açılıyor ama GPT disklerde siyah ekran veriyor. MBR'ye çevirince ise sorun çözülüyor.

Hocam bende aynı sorunu yaşadım Gigabyte anakart ile Windows 11'e geçtim ve Valorant için TPM ile Secure Boot'u aktif etmem gerekiyordu.
Çözüm:
GPT to MBR.

Zaten oradan açıyor arkadaşta başka nereden açılsın ki?

Nasıl yani GPT to MBR kısmını anlayamadım. Neyin dosya biçimini değiştireceğiz.

Ekde
Windows 11 Pro. Valorant, Secure Boot ve TPM açılıyor.
1655572965514.png

Geri
Yukarı