Valorant Secure Boot hatası

İşletim sistemi
Windows 11

HypeRisReal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
Asus PRIME B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
İyi akşamlar. Sistem bugün elime ulaştı FreeDOS geldiği için yeni olsun diye Windows 11 atmak istedim. Microsoft'un kendi sitesinde direkt olarka mediacretiontool aracı ile flash belleğe yazdım ama flaşa GPT değil de MBR olarak yazmış ve fark etmedim. Şimdi Valorant'a girmeye çalıştım ve VAN9003 hatası aldım araştırdım tmp 2.0 ve Secure Boot ayarları varmış. Fakat bunlar için CSM'i kapatmam lazım ama CSM'i kapatınca Windows'a değil direkt BIOS'a atıyor ve CSM'i tekrar aktif hale getirdiğimde Windows geliyor fakat oyundaki hata devam ediyor. Daha sonra çözüm için BIOS güncelledim sorun devam etti sistem özetinde BIOS durumu: Eski yazıt ve güvenli ön yükleme: Desteklenmiyor yazmakta. Anladım ki UEFI olarak temiz kurulum yapmak ama daha yolun başında o kadar çok uğraştım ki Windows 11 yerine Windows 10 kurmayı planlıyorum. Sizce ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Biostan secure boot açmanız lazım.

Girişmeyin win 10 yüklemeye.
Secure boot'u açıyorum Windows UEFI Mode diyorum ama sorun devam ediyor

Dostum öncelikle yeni sisteme UEFI kurmanı tavsiye ederim. Secure boot'u aktifleştirirsen sorun çözülür.
Secure Boot'u aktifleştirdim ama sorun devam ediyor galiba MBR format yerine sıfırdan temiz UEFI format atmam lazım

Windows 11'i GPT olarak Rufus'la yazdırıp kurulum yapabilirsiniz, Windows 10 için bir rehber var, win 11'i UEFI'ye dönüştürmeyide deneyebilirsiniz.

%90 çözülür.
1708448404482.png

Şimdi Win11'i direkt flash yerine iso olarak masaüstüne çıkartırıyorum ardından GPT olarak rufutan yazdırıcam.
Format attıktan sonra tekrar bios güncellemesi yapmam gerekiyor mu?

Eki Görüntüle 2121657
Şimdi Windows 11'i direkt flash yerine ISO olarak masaüstüne çıkartırıyorum ardından GPT olarak rufutan yazdırıcam.
Format attıktan sonra tekrar BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu?

BIOS'un formatla alakası yok, BIOS'da Secure Boot ayarını yapacaksınız o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı