Valorant smurf hesap donanım banı yedirir mi?

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Merhaba, olayı detaylıca anlatıyorum. Ben akrabamın hesabında Valorant giriyorum, asıl ligim Plat. Akrabamın rankı Demir. Ben bu hesapta arkadaşlarımla Valorant oynadıktan sonra oyundan çıktım ve ertesi gün kuzenim beni arayıp kalıcı uzaklaştırıldığını söyledi. Şimdi bu hesap ban yedi ve Riot'a bilet gönderdi. Riot 3 aylık donanım banı yediğini söyledi fakat akrabam hala aynı bilgisayardan Valorant'a girebiliyor. Çocuk hile kullanmaz, öyle birisi değil. Zaten hile kullansa Demir rankında işi ne? Riot'un kendi mesajını aynen ekliyorum. Bu hesapta hem ben hem akrabam oynadı, farklı bilgisayarlardan. Hangi cihaz ban yiyecek? Diğer Plat hesabım ban yer mi? Çok karmaşık bir durum. Ayrıca donanım banı olmasına rağmen oyuna girebiliyorsan oyuna girebildiğin diğer hesapların da ban yiyecek diyor. Hangi PC'nin donanım banı yediğini nasıl anlarız? 2 PC de yer mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    85,8 KB · Görüntüleme: 201
Ben hesabıma bir süre girmemiştim. Sonrasında girmeyi denediğimde banlamışlar. Hemen destek kaydı oluşturdum ve size verilen cevabın aynısını aldım. Yeni hesap açtım oynuyorum hiçbir sorun olmadı şimdilik.

Hocam hesaba farklı bölgelerden giriş yapıldığı için hesap alım/satım zannetmiş olabilir.
Hocam siz kendi hesabınızda oynayabiliyor musunuz şuan?
Ben kendi hesabımda (plat) oyuna girebiliyorum. Aynı şekilde akrabamda farklı hesaptan oyuna girebiliyor. Fakat riot donanım banı diyor. Bu arada PC'ler farklı. O farklı PC ben farklı PC. Aynı ilçedeyiz. Aynı evde değiliz.
IP adresi üzerinden hesaba 2 kişinin girdiği anlaşılabilir. HWID yediğinizde başka hesap açarsanız o hesaplar da ban yer ve ana hesapta bulunan süre artar bu arada.
HWID yedik fakat hocam hangi PC'den HWID yedik? Bunu bilmek istiyoruz. O da giriyordu hesaba ben de. 2 PC'de mi ban yiyecek? Çok karışık.

Hem donanım banı yediğini hem de o hesapla oyuna girebildiğini yazmışsınız, nasıl oluyor bu anlamadım. Riot'un mesajına istinaden "61 hata kodu" ile karşılaşması gerekmiyor mu ya da farklı hesaplar denediğinde 51 veya 152 hata kodu almıyor mu?

Başka yerden girilen hesaba ban atılması çok anlamsız. O kişi taşınmış vs. olabilir.

Riot'un bu sebepten dolayı ban atmasına inanmıyorum, muhtemelen başka bir sebepten ban yemişsinizdir.

Hem donanım banı yediğini hem de o hesapla oyuna girebildiğini yazmışsınız, nasıl oluyor bu anlamadım. Riot'un mesajına istinaden "61 hata kodu" ile karşılaşması gerekmiyor mu ya da farklı hesaplar denediğinde 51 veya 152 hata kodu almıyor mu?
Hayır. Aynı hesaptan değil, farklı hesaplardan oyuna girebiliyor. Donanım banı olmasına rağmen. Sıkıntılı durum şu. O hesap ban yedi ve ben de o hesapta oynuyordum. Ben de donanım banı yer miyim? Onu soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı