Valorant SSD'de kasıyor ama HDD'de kasmıyor

Szeer

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba.
Saçma bir sorun ile karşı karşıyayım, Valorant oynuyorum Valorant'ı SSD üzerinden çalıştırdığımda oyunda ara sıra FPS düşüşleri ve hafif droplar yiyorum ama aynı işletim sistemi ve her şeyin aynı olduğu HDD de çalıştırdığımda ise en yüksek ayarlarda video çekerken bile tık demiyor. Sebebi nedir acaba? Şaşırdım kaldım 2 tane SSD değiştirdim ikisinde de aynı şeyi yaşadım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim. Malesef karşılaştığım durum bir o kadar değişik bir o kadar garip ve can sıkıcı. :D
Çoğu yolu denediğine göre sorun büyük ihtimal anakart veya BIOS kaynaklı. Farklı BIOS sürümlerini ve BIOS sıfırlamayı denedin mi? Ayrıca kullandığın SSD'ler ve sistemin geri kalan parçaları ne?

Son düzenleme:
Çoğu yolu denediğine göre sorun büyük ihtimal anakart veya BIOS kaynaklı. Farklı BIOS sürümlerini ve BIOS sıfırlamayı denedin mi? Ayrıca kullandığın SSD'ler ve sistemin geri kalan parçaları ne?
Anakart ve bios kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
i39100F işlemci
rx570 Ekran kartı
16gb 3200 mhz ram
gibi gibi sistem çok rahat çalıştırıyor yani valorantı işlemci biraz düşük olsa da.
Şimdi yeni bir şey fark ettim. Sistem ssd'yi görmüyor ama üstünden win10 kullanıyorum şuan çok garip. Usta senin discord var mı? oradan konuşarak çözebiliriz belki. :D

Son düzenleme:
Şimdi yeni bir şey fark ettim. Sistem SSD'yi görmüyor ama üstünden Windows 10 kullanıyorum şu an çok garip. Usta senin Discord var mı? Oradan konuşarak çözebiliriz belki. :D
Hocam Discord üzerinden çözmemiz foruma ters sanırım. Ayrıca o şekilde de pek çözebileceğimiz, düşünmüyorum. Çünkü sorun Windows üzerinden çözebileceğimiz bir sorun gibi durmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı