Valorant şu an nasıl gidiyor?

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
İyi akşamlar öncelikle iyi Ramazanlar herkese. Pek rekabetçi FPS oyuna oynayanlardan değilimdir. Bu aralar biraz sardım önce daha 2-3 sene öncesine ait Zula hesabım vardı, içinde +6 M468, +6 Glock 18 falan ona bakayım dedim. İlk başlarda bayağı sardı ama sonradan rekabet girmeye başlaya başlaya karşıya gelen adamlar çok zorlamaya başladı. Cidden P2W oyunu. Mikrofon açık olarak oynamakta ayrı bir çile. Bütün yaşı küçükler bu oyunda sanki.

Sonradan aklıma CS geldi ama CS'de gerçekten kötüyüm. Birkaç kez denemişliğim var ancak gerçekten hiç beceremiyorum CS'yi. Hem oyun bayağı eski falan olduğundan kitlesi yani oynayan oyuncularda hiç fena değiller. Oyunun en kötü oynayanı bile benden iyidir çünkü öyle veya böyle illaki daha fazla oynamıştır CS'yi benden. Bu yüzden CS'ye hiç bulaşmadım. Biliyorum iyi oyun ancak ben beceremiyorum, keşke oynayabilsem.

Sonra aklıma Valorant geldi. Birkaç kere oynamışlığım bulunuyordu. Silmemin sebebi ise oyunun mekanikleri, sprey konusu çok sinir etmişti beni. Zula oynayan biri olduğumdan, Valorant'da bayağı afallamıştım. Koşarak adam vurmak veya silahı sağa sola savurarak adam vurmak imkansız. Ama bu sefer bayağı zevk almaya başladım. Bu sefer 2-3 günde silmedim ve devam ediyorum. Bence oyun gayet iyi tabii CS oynayamadığımdan, oynasaydım belki bunun yüzüne bile bakmazdım ama bence karakterler ve skiller bayağı eğlence katıyor oyuna. Hem de ses kasma özelliği hoşuma gitti baya. Zula ses kasmak çok zor geliyordu bana ama Valorant`da baya kolay.

Asıl sorum birkaç yerde Valorant oyun incelemelerine ve yorumlarına baktığımda oyuna bayağı sövüldüğünü gördüm. Çöp diyenler falan. İlk çıktığı zamanlar normal diye düşündüm ama 2021'de bile böyle yorumlar var. Sorum sizce Valorant hala kötü mü? Yani forumda oynayanlarınız veya sevmeyenleriniz varsa düşüncelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Forumda pek konu bulamadım Valorant ile bu yüzden konu açmak geldi içimden. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın öyle yazmak geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asıl sorum birkaç yerde Valorant oyun incelemelerine ve yorumlarına baktığımda oyuna bayağı sövüldüğünü gördüm. Çöp diyenler falan. İlk çıktığı zamanlar normal diye düşündüm ama 2021'de bile böyle yorumlar var. Sorum sizce Valorant hala kötü mü? Yani forumda oynayanlarınız veya sevmeyenleriniz varsa düşüncelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Forumda pek konu bulamadım Valorant ile bu yüzden konu açmak geldi içimden. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın öyle yazmak geldi.

Merhabalar, Valorant oynayan biri olarak oyun hakkındaki görüşlerimi sizlere aktaracağım. Oyunun gerek Aim'i olsun gerek farklı mekanizmaları olsun diğer oyunlara göre biraz farklı bir stili var bunu açıkça belirtmeliyim. CS:GO oynuyordum, CS'den Valorant'a geçince elimi rahat 1 gün kadar oyuna alıştıramadım dolayısıyla geçen süre zarfınca kötü oynadım. Oyunun mantığı çok basit. Oyunda ajan olarak adlandırılan her birinin farklı farklı özelliği bulunan karakterler var. Size en uygun olanı belirlemek için oyunda bulunan "Poligon" kısmına girip, kendi ayarlarınızı yapmanız gerek. Gerek doğru ajan seçimi olsun, gerek doğru Crosshair'i bulmak olsun, gerek doğru hassasiyeti bulmak olsun... Bu tarz ayarlamaları yaptıktan sonra Poligon kısmında botlar var hem o botlar üzerinden hem de Ölüm Kalım Maçına veya Spike'a Hücum maçına girerek kendinizi oyuna iyice alıştırın. Alıştıktan sonra oyun size çok zevkli ve akıcı gelecektir. Oyunu yeterince özetlediğimize göre birazda ufak tefek detaylara girelim. Oyuna yeni başladığınız için Türk Server'larında oynamanızı önermem çünkü 1 turu kaybederseniz size saymadıkları küfür kalmıyor. Oyunun mantığını çözene kadar Frankfurt sunucusunda girin bu sizin için çok önemli bir detay olacaktır. Oyunda az adam vurduğunuz zaman hemen kendinize: "Ben bu oyunu oynayamıyorum, bu oyun bana göre değil." gibi cümleler söylemeyin çünkü oyunda her ne kadar profesyonel olursanız olun elbetki sizi birisi vuracaktır veya elbette az kill alacaksınızdır. Bunlar tamamen doğal şeylerdir. Oyun hakkında söyleyebileceğim şeyler bunlar, konuyu açtığınız için teşekkürler, iyi oyunlar dilerim. Hayırlı Ramazanlar. ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı