Valorant tam ekran sorunu

daghansener1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Valorant'ı açtığımda grafik ayarı kısmında ekran diye bir ayar var (monitör olarak TV kullanıyorum çözünürlüğü 1920x1200 ama 1920x1080 kullanıyorum).
Oyun sadece 1920x1200 ayarı sunuyor orada bu yüzden tam ekran yaptığımda sadece siyah ekran oluyor. Pencereli tam ekranda ise sağ ve solda büyük siyah barlar var oyun ortada çok ince görünüyor. Pencere modu ise hiç görünmüyor. Çözümü nedir illa monitör mü almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sorunu çözdüm. Windows 10'da Valorant oynayabiliyorum eskisi gibi. Grafik sürücünüzden NVIDIA olanı DDU ile güzelce silin ve kullandığınız NVIDIA kartının eski sürümlerden birini bulup indirin deneyin, öyle olunca tam ekran oynayabiliyor.

Bunu denedim sorun çözüldü. Her şey için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Valorant'ı açtığımda grafik ayarı kısmında ekran diye bir ayar var (monitör olarak TV kullanıyorum çözünürlüğü 1920x1200 ama 1920x1080 kullanıyorum).
Oyun sadece 1920x1200 ayarı sunuyor orada bu yüzden tam ekran yaptığımda sadece siyah ekran oluyor. Pencereli tam ekranda ise sağ ve solda büyük siyah barlar var oyun ortada çok ince görünüyor. Pencere modu ise hiç görünmüyor. Çözümü nedir illa monitör mü almam lazım?
Aynı sorunu bilgisayar için televizyon kullanıcısı olarak yaşadım. Doğal çözünürlüğü 1920x1080 olmasına rağmen HDMI kullandığım için 16:9 çözünürlüklerde görüntüm bozuluyor. Ve Valorant'ı tam ekran yapmaya çalıştığımda ise oyun bilmediğim bir sebepten dolayı otomatik olarak 1920x1080 çözünürlüğüne ayarlıyordu (ki bunu yapan televizyonmuş) ve pencereli oynamak tek çözüm oluyordu. Bunun için kısa bir araştırmayla çok basit bir çözüm buldum ki yapman gereken: Aygıt Yöneticisi > Monitörler > Genel PnP Monitör > Özellikler > Sürücü > Cihazı Devre Dışı Bırak

En başta ben de görüntüyü vermeyeceğinden şüphelenmiştim ama böyle bir durum söz konusu değil. Bunun amacı televizyonun kendi otomatik ölçeklendirmesini devre dışı bırakmak. Yazdıklarımı yaptığınızda büyük ihtimal sorun çözülecektir. İyi oyunlar.

Geri
Yukarı