Valorant toksik oyuncu

TheAny

Megapat
Makaleler
13
Türklerin cinsiyetçi konuşmalarından, troll oyun stillerinden sıkıldım. Bundan sonra bu konu altında denk geldiğim ne kadar toksikliği suyunu çıkaran oyuncu varsa bu konu altında paylaşmayı düşünüyorum eğer kurallara da karşı değilse. Bu oyunculara denk geldiğinizde maçlarınızı dodgelayın. Rank aralığını da belirteceğim her birinin.

Screenshot_37.png
Screenshot_36.png

İlk Leap of Fatih#1881, kullanıcı adını değiştirmiş; 다람쥐#1881 yanlış değilsem şuan ki kullanıcı adı. Raporladım, ceza aldı ancak yine de bu adamı görünce dodgelayın. Toksik player. Rankı plat, elmas.

1655121271674.png

İkinci 3FLTN#7163. Mevcut nicki hala bu. Hesap rankı silver-gold ama muhtemelen smurf.

1655121374500.png
1655121397944.png

Screenshot_11.png
Screenshot_12.png

Kullanıcı adı: Who feed Kitty#TR1. Cinsiyetçi, karşı takıma info veriyor, ek olarak takımına skill atıyor. Nade, satchel vs. Bir de yaptıklarının üzerine salağa yatıyor. Video kaydı da var yaptıklarının. Onları da ticket için yükledikten sonra burada paylaşırım. Rankı: silver 1. Özellikle kız oyuncu olduğunu bildiği brimstone'a daha fazla yapıyordu.

Daha buldukça konuya ekleme yapacağım. Riot bazı şeyleri görmezden geliyor, bu hiç hoşuma gitmiyor. Elimden geldiğince her platformda bu toksikleri afiş edip riotun Türkiye ekibinin ne kadar yetersiz olduğunu göstermek istiyorum. Türkiye'de, düşük rank aralığında bu insanlardan çok daha fazla var. Yüksek rank aralıklarında azalıyor sayıları ama düşük rank da, smurf ve yan hesap kullanıcıları o kadar fazla ki, adamların umurlarında olmuyor bu hesaplarda yaptıkları davranışlar.

Oyunun kendisiyle ilgili bir derdim yok. Severek oynuyorum. Oynanışı, oyun içi rekabet hoşuma gidiyor. Fakat sevmediğim yanı bu kitle.
Kısaca bu adamları görünce uzak durun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü örnek olmak istemiyorum ama bu tipler daha lobideyken belli oluyor. Kendilerini belli edince ben oyundan çıkıyorum. Ben oraya eğlenmek için giriyorum, boşa zaman harcamaya gerek yok. Sana da öneririm. Ek olarak, rakibi susturmayı deneyebilirsin.

Kötü örnek olmak istemiyorum ama bu tipler daha lobideyken belli oluyor. Kendilerini belli edince ben oyundan çıkıyorum. Ben oraya eğlenmek için giriyorum, boşa zaman harcamaya gerek yok. Sana da öneririm. Ek olarak, rakibi susturmayı deneyebilirsin.
Rakibi susturmak bir yere kadar çözüm. Oyun boyu nade ve satchel atmasını, karşı takıma info vermesini, kafama smoke atmasını, beni bloklamasını, susturarak çözemiyorum ne yazık ki.
Kendilerini belli edince ben oyundan çıkıyorum.
Bir çoğu lobideyken daha sakin takılıyor.

Naçizane fikrim Online Rekabetçi oyunlar insanı artık rahatlatmıyor. Uzun süre önce sırf bu yüzden S1'den beri oynadığım LoL'ü bıraktım. Nerede Offline Hikaye merkezli oyun var ise oradayım. 1 el Valo ya da başkaca Riot oyunu oynayacağıma 7. kez Witcher 3'ü bitiririm daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber zorbalığa karşı bir cezai yaptırımın uygulanması için “siber zorbalık” tanımı içerisindeki fiilin öncelikle 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuat bakımından “suç” teşkil eden bir fiil olması gerekiyor.
İntihara yönlendirme (Madde 84), Eziyet (Madde 96), Tehdit (Madde 106), Ayırımcılık (Madde 122), Kişilerin huzur ve sükununu bozma (Madde 123), Hakaret veya sövme (Madde 125), Haberleşmenin gizliliğini ihlal (Madde 132) (Özel yaşamını izlenmesi ve kişinin iletişimine müdahale edilerek içeriğinin alay konusu edilmesi halinde), Kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması (Madde 133), Özel hayatın gizliliğinin ihlali (Madde 134), Kişisel verilerin kaydedilmesi (Madde 135), Verileri Yok Etmeme (Madde 138) gibi bir çok ceza kanunu maddesi kapsamına girecek türden siber zorbalık fiilinin oluşabileceğini söylemek mümkün.
Kaynak: S.S.S - Zorbalığı Engelle

Yapacak bir şey o zaman. Yarım saat önce bana da denk geldi buna benzeri, direkt oyunu kapattım. Arkadaşlarınla falan girebilirsin.
Sorun, zaten arkadaşlarımla girmiş olmam. Normalde daha önce Valorant konularında denk geldiyseniz rankımın elmas olduğunu belirtmiştim. Düşük ranktaki arkadaşlarımla birlikte oynayabilmek için yan hesabım var. Kendi rank aralığım onlar için çok zor ve eğlenmiyorlar. Bende try hard olmamak kaydıyla onların rank aralıklarında oynuyorum. Bu silver elo maçlarda onlar işte.

Acizhane fikrim Online rekabetçi oyunlar insanı artık rahatlatmıyor. Uzun süre önce sırf bu yüzden S1'den beri oynadığım LoL'ü bıraktım. Nerede offline hikaye merkezli oyun var ise oradayım. 1 el Valorant ya da başkaca Riot oyunu oynayacağıma 7. kez Witcher 3'ü bitiririm daha iyi.
Hocam herkes sevmiyor ki hikayeli oyun? Mesela Witcher 3 beni hiç sarmadı. Ama R6 ve Valorant çok sardı.

Maalesef bu olay Riot'un ihmali kaynaklı. Bir de zaten bilgisiz ve küfür etmeyi bir şey sanan kitle oynadığı için böyle oluyor. Sana tavsiyem ise, lobiyi arkadaşlarınla doldur veya Londra serveri gir. Sohbet dönüyor bazen eğlenceli oluyor.

Geri
Yukarı