Çözüldü Valorant TPM 2.0 hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TAHATUGRA

Femtopat
Daha fazla  
Bu konunun çok konuşulduğunu biliyorum ama hiçbir çözümü yapamadım, bir tane daha konu açmıştım 1-2 hafta önce o zaman bilgisayarında TPM desteği yok demişlerdi. İnternetten araştırdım bilgisayarımda TPM desteği var. Aşağıya fotolar bıraktım bu Valorant hatasını ne yapıp çözeceğimi benim BIOS uma göre anlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• bios.jpeg
    bios.jpeg
    157,8 KB · Görüntüleme: 84
  • bios1.jpeg
    bios1.jpeg
    118,7 KB · Görüntüleme: 77
  • bios2.jpeg
    bios2.jpeg
    126 KB · Görüntüleme: 41
  • bios3.jpeg
    bios3.jpeg
    119 KB · Görüntüleme: 45
  • bios4.jpeg
    bios4.jpeg
    172,6 KB · Görüntüleme: 90
Çözüm
Arkadaşlar, cihaz 8. nesil laptop. Bunun desteği var. @SerdarEdition laptolarda BIOS menüsü eski olabiliyor. Fakat UEFI seçenekleri arasında Boot Manager var. Legacy kapalı yapılıp Secure Boot açmayı deneyebilirsiniz. Bir de Clear TPM de yapıp deneyebilirsiniz. Dediğim gibi laptoplarda BIOS farklı.
Bu konunun çok konuşulduğunu biliyorum ama hiçbir çözümü yapamadım, bir tane daha konu açmıştım 1-2 hafta önce o zaman bilgisayarında TPM desteği yok demişlerdi. İnternetten araştırdım bilgisayarımda TPM desteği var. Aşağıya fotolar bıraktım bu Valorant hatasını ne yapıp çözeceğimi benim BIOS uma göre anlatırsanız sevinirim.

TMP 2.0 olması gerek anakartınız da ayrıca legacy modda, değil UEFI modda kurulum yapmanız da gerekecek. Secure Boot'ta açık olması gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu deneyin Secure Boot ve TPM 2.0 destekliyorsa bilgisayar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows güvenlik izin vermiyo açılmasına

Bunu deneyin Secure Boot ve TPM 2.0 destekliyorsa bilgisayar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı videoya baktım fotoğrafları gördüysen videodaki seçenekler yok yada ben göremiyorum varsa gösterebilirsin

Arkadaşlar, cihaz 8. nesil laptop. Bunun desteği var. @SerdarEdition laptolarda BIOS menüsü eski olabiliyor. Fakat UEFI seçenekleri arasında Boot Manager var. Legacy kapalı yapılıp Secure Boot açmayı deneyebilirsiniz. Bir de Clear TPM de yapıp deneyebilirsiniz. Dediğim gibi laptoplarda BIOS farklı.

Çözüm
Arkadaşlar, cihaz 8. nesil laptop. Bunun desteği var. @SerdarEdition laptolarda BIOS menüsü eski olabiliyor. Fakat UEFI seçenekleri arasında boot Manager var. Legacy kapalı yapılıp Secure Boot açmayı deneyebilirsiniz. Bir de clear TPM de yapıp deneyebilirsiniz. Dediğim gibi laptoplarda BIOS farklı.

Deneyeceğim.

Ek bilgi çalıştır deyin.

Sağ ol TPM 1.2 değil 2.0 mış teşekkürler.

Arkadaşlar, cihaz 8. nesil laptop. Bunun desteği var. @SerdarEdition laptolarda BIOS menüsü eski olabiliyor. Fakat UEFI seçenekleri arasında boot Manager var. Legacy kapalı yapılıp Secure Boot açmayı deneyebilirsiniz. Bir de clear TPM de yapıp deneyebilirsiniz. Dediğim gibi laptoplarda BIOS farklı.

Kardeşim çok sağ ol. 1-2 aydır nu sorunu yaşıyorum aynı şekilde Valorant açılmadığı için ve Valorant'dan başka oyun oynamayı sevmediğim için PC ekranına 2 saat boyunca boş boş bakıyordum. Önerin sayesinde oyun açıldı çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı