Çözüldü Valorant TPM 2.0 istiyor ama BIOS'ta Security kısmı yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leylxrandq

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11'e geçtim ve geçtüğümde Valorant açılmıyordu çünkü benden BIOS'tan TPM 2.0 ayarını açmam gerekiyordu. BIOS'a girdim onun icin Security kısmı gerekti ama bende öyle bir bölme yoktu.

BIOS modeli: ASUS TUF B450M Plus gibi bir şeydi.

Çözüm
BIOS'a girdikten sonra F7 tuşu ile Advanced Mode'a geçin. Sonrasında yukarıda bulunan seçeneklerden Advanced'a tıklayın. Çıkan menüde AMD fTPM configuration olacak, oradan TPM aktif edebilirsiniz.

Secure Boot açmak için de Advanced Mode > Boot > Secure Boot > OS Type > Windows UEFI mode.
BIOS'a girdikten sonra F7 tuşu ile Advanced Mode'a geçin. Sonrasında yukarıda bulunan seçeneklerden Advanced'a tıklayın. Çıkan menüde AMD fTPM configuration olacak, oradan TPM aktif edebilirsiniz.

Secure Boot açmak için de Advanced Mode > Boot > Secure Boot > OS Type > Windows UEFI mode.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam oncelikle anakartinizin tam modelini ogrenmeliyiz ayrica BIOS versiyonunu da. Bunun icin Google uzerinden CPU-Z programini kurup sekmelerden motherboard kismina gelip SS atar misiniz?

BIOS'a girdikten sonra F7 tuşu ile Advanced Mode'a geçin. Sonrasında yukarıda bulun an seçeneklerden Advanced'a tıklayın. Çıkan menüde AMD fTPM Configuration olacak, oradan TPM aktif edebilirsiniz.

Secure Boot açmak için de Advanced mode > boot > Secure Boot > OS type > Windows UEFI mode.

Oldu hocam sağ olasınız.

BIOS'a girdikten sonra F7 tuşu ile Advanced Mode'a geçin. Sonrasında yukarıda bulunan seçeneklerden Advanced'a tıklayın. Çıkan menüde AMD fTPM Configuration olacak, oradan TPM aktif edebilirsiniz.

Secure Boot açmak için de Advanced mode > boot > Secure Boot > OS type > Windows UEFI mode.

Şöyle bir not geçmeyi unuttum hocam: Ben bunu arkadaşımın bilgisayarından denedim onun işlemcisi AMD ve kendi bilgisayarımdada böyle bir sorun var, Security kısmı yok. Ekran kartı: NVIDIA GT 1030 BIOS arkadaşımınki ile aynı.

Hocam oncelikle anakartinizin tam modelini ogrenmeliyiz ayrica BIOS versiyonunu da. Bunun icin Google uzerinden CPU-Z programini kurup sekmelerden motherboard kismina gelip SS atar misiniz?

Arkadaşımınkini hatırlamıyorum ama kendiminki NVIDIA GT 1030.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir not geçmeyi unuttum hocam ben bunu arkadaşımın bilgisayarından denedim onun işlemcisi AMD ve kendi bilgisayarımda da böyle bir sorun var security kısmı yok Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1030 BIOS arkadaşımınki ile aynı.
Masaüstü ASUS TUF ve ROG anakart BIOS'ları şu şekilde oluyor, Security sekmesi yok.

1711283949754.png

1711283979238.png

Siz Security sekmesini ASUS laptopların BIOS'unda görmüş olabilir misiniz?

1711284235911.png

Yeni konular

Geri
Yukarı