Çözüldü Valorant TPM açık olmasına rağmen TPM hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Friedhelm

Hectopat
Bilgisayarımda TPM 2.0 açık fakat Valorant'a girmek istediğimde bu hataları alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    1,5 MB · Görüntüleme: 483
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    27,5 KB · Görüntüleme: 431
Çözüm
BIOS ayarlarından Secure Boot kısmına gelip other OS yerine Windows UEFI kısmını seçtim. Bir de böyle deniyelim bakalım.
Evet arkadaşlar, sorun Secure Boot kısmında other OS yerini Windows UEFI ile değiştirince çözüldü.
TPM hatası vermiyor, TPM ve Secure Boot hatası veriyor yani bunlardan birisi kapalı diyor. Tpm açık olduğuna göre Secure Boot kapalı onu açmanız gerekli.

Secure boot açık mı?
evet açık
TPM hatası vermiyor, TPM ve Secure Boot hatası veriyor yani bunlardan birisi kapalı diyor. Tpm açık olduğuna göre Secure Boot kapalı onu açmanız gerekli.
biostan açtım
Bios'dan boot ayarlarını değiştirdin mi ?
evet
Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır'ı açıp, tpm.msc'yi açıp ekran fotoğrafı paylaşabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    289,1 KB · Görüntüleme: 695
BIOS ayarlarından Secure Boot kısmına gelip other OS yerine Windows UEFI kısmını seçtim. Bir de böyle deniyelim bakalım.
Evet arkadaşlar, sorun Secure Boot kısmında other OS yerini Windows UEFI ile değiştirince çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı