Çözüldü Valorant VAN9001 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Cem Torun

Decapat
Daha fazla  
RAM
12 gb
Ekran kartı
NVIDIA GEFORCE GT-1030
Anakart
H61M-DS2
İşlemci
İntel Core i3-3250
Arkadaşlar selamünaleyküm. Ben Secure Boot'u açmama rağmen Valorant'ı açamadım. Sorunum da görseldeki gibidir.

IMG_20230122_183843.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
masaüstünde ayarlar kısmına 'msinfo' yazarak orada güvenli önyükleme durumunu kontrol edebilir misin?

windows 11'i uefi olarak mı yüklediniz? Yüklerken kurulum aşamasında hata aldınız mı? Eğer almadan normal bir şekilde kurulum yaptıysanız muhtemelen Legacy formunda windows 11 kurmuşsunuzdur. Aynı ekranda BIOS sürümü yeni olarak mı görünüyor?

Windows 11'i UEFI olarak mı yüklediniz? Yüklerken kurulum aşamasında hata aldınız mı? Eğer almadan normal bir şekilde kurulum yaptıysanız muhtemelen legacy formunda Windows 11 kurmuşsunuzdur. Aynı ekranda BIOS sürümü yeni olarak mı görünüyor?

Windows 11'i UEFI olarak yükledim evet ama BIOS sürümü eski ve Windows 11'i kurarken hata almadım.

Windows 11'i UEFI olarak yükledim evet ama BIOS sürümü eski ve Windows 11'i kurarken hata almadım.
aynı şey başıma geldi tekrardan win 11 usb hazırlayıp secure boot açık şekilde windows kurarak düzelttim. UEFI olarak yüklediğinizi söylüyorsunuz fakat ben BIOS üzerinden boot seçenekleri içinde ''UEFI only'' seçeneğini açarak yapabilmiştim. Biraz kurcalarsanız hak verirsiniz. Umarım halledebilirsiniz.

aynı şey başıma geldi tekrardan win 11 usb hazırlayıp secure boot açık şekilde windows kurarak düzelttim. UEFI olarak yüklediğinizi söylüyorsunuz fakat ben BIOS üzerinden boot seçenekleri içinde ''UEFI only'' seçeneğini açarak yapabilmiştim. Biraz kurcalarsanız hak verirsiniz. Umarım halledebilirsiniz.
bu şekilde yaparsanız BIOS sürümü eski değil yeni görünür ve val9001 hatasını almazsınız.

Aynı şey başıma geldi tekrardan Windows 11 USB hazırlayıp Secure Boot açık şekilde Windows kurarak düzelttim. UEFI olarak yüklediğinizi söylüyorsunuz fakat ben BIOS üzerinden boot seçenekleri içinde "UEFI only" seçeneğini açarak yapabilmiştim. Biraz kurcalarsanız hak verirsiniz. Umarım halledebilirsiniz.

Bu şekilde yaparsanız BIOS sürümü eski değil yeni görünür ve VAL9001 hatasını almazsınız.

Bir deneyeyim teşekkürler. UEFI Only Dediğiniz Secure Boot Demi Hocam?

Geri
Yukarı