Valorant VAN9003 hatası

TheBaskar

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb-8gb xpg d41 ram
Ekran kartı
asus tuf rtx 2060
Anakart
asus b450m k
İşlemci
ryzen 5 2600
Merhaba,

Windows 11'e geçtim ve Valorant yükledim, oyuna girerken VAN9003 hatası alıyorum. İnternette biraz araştırınca bu hatanın sebebi TPM kaynaklı gözüküyor.

BIOS üzerinden TPM aktif ettim. Lakin hata devam ediyor.
Ryzen 5 2600 işlemci ve ASUS B450M anakart kullanıyorum, farklı bir ayar daha mı yapılması gerekiyor?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Görsel2.jpeg
    Görsel2.jpeg
    73,9 KB · Görüntüleme: 14
  • Görsel1.jpeg
    Görsel1.jpeg
    24,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Windows 11'e geçtim ve Valorant yükledim, oyuna girerken VAN9003 hatası alıyorum. İnternette biraz araştırınca bu hatanın sebebi TPM kaynaklı gözüküyor.

Ryzen 5 2600 işlemci ve ASUS B450M anakart kullanıyorum, farklı bir ayar daha mı yapılması gerekiyor?
secure boot acmanız lazım

Merhaba,

Secure Boot'u aktif ettin mi?

Eğer Secure Boot'u aktif ettiğin halde sorun devam ederse BIOS güncelleyip öyle dene.

Merhaba,

Secure Boot aktif etmen gerekir. Hiç girişme bence direkt Windows 10'a geri dön. Ben denemiştim uğraşılacak iiş değil.

Secure Boot'u aktif ettin mi?

Eğer Secure Boot'u aktif ettiğin halde sorun devam ederse BIOS güncelleyip öyle dene.

Aktif ettim ama yine aynı hatayı alıyordum, şu an BIOS son sürüm güncelledim. Ama yine aynı hata, aktif ettiğim kısımları paylaşıyorum, eksik bir kısım var mı? Kontrol eder misiniz?

Sorun devam etmekte.

Dosya Ekleri

• Görsel3.jpeg
    Görsel3.jpeg
    146,7 KB · Görüntüleme: 9
  • Görsel2.jpeg
    Görsel2.jpeg
    183,1 KB · Görüntüleme: 6
  • Görsel1.jpeg
    Görsel1.jpeg
    165,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Aktif ettim ama yine aynı hatayı alıyordum, şu an BIOS son sürüm güncelledim. Ama yine aynı hata, aktif ettiğim kısımları paylaşıyorum, eksik bir kısım var mı? Kontrol eder misiniz?

Sorun devam etmekte.

Windows 10'a dönmekten ya da TPM bypass yapmaktan başka önerebileceğim bir şey yok ki TPM bypass da işe yaramaz muhtemelen.

Geri
Yukarı