Çözüldü Valorant "Van9003" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

justkerem

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3600mhz
Ekran kartı
Zotac RTX 3060
Anakart
b550m a wifi ıı
İşlemci
5600x
Valorant'a girdiğim taktirde oyunda VAN9003 hatası alıyorum. İnternette TPM 2.0 açın diyorlar ama anakartımda açık. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Valorant'a girdiğim taktirde oyunda VAN9003 hatası alıyorum. İnternette TPM 2.0 açın diyorlar ama anakartımda açık. Nasıl çözebilirim?

Arama kısmına sistem bilgisi yazıp açın oradan BIOS sürümünün karşısında UEFI yazıyorsa bilgisayarınızı tekrar başlatın başlatırken BIOS'a erişmek için gerekli tuşa basın (del ya da F2 olmalı) BIOS'da gelişmiş moda geçin oradan boot ayarlarından CSM'yi kapatıp Secure Boot'u aktif hale getirin sorununuz çözülür eğer BIOS sürümünüz UEFI değil de eski yazıyorsa sistemi tekrar UEFI olarak kurmanız gerekir kendim denemedim fakat Windows 10'da istemiyor olma ihtimali var.

BIOS'ta CSM kapalı mı? Secure Boot açık mı?

Arama kısmına sistem bilgisi yazıp açın oradan BIOS sürümünün karşısında UEFI yazıyorsa bilgisayarınızı tekrar başlatın başlatırken BIOS'a erişmek için gerekli tuşa basın (del ya da F2 olmalı) BIOS'da gelişmiş moda geçin oradan boot ayarlarından CSM'yi kapatıp Secure Boot'u aktif hale getirin sorununuz çözülür eğer BIOS sürümünüz UEFI değil de eski yazıyorsa sistemi tekrar UEFI olarak kurmanız gerekir kendim denemedim fakat Windows 10'da istemiyor olma ihtimali var.

Çözüm

BIOS sürümü mü BIOS modu mu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-14 160226.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-14 160226.png
    57,6 KB · Görüntüleme: 10
BIOS sürümü mü BIOS modu mu?

BIOS modu sizin ki UEFI imiş yapmanız gereken bilgisayarı tekrar başlatıp BIOS menusune girmek (del veya F2) BIOS'da yanlış değilsem F7 ile gelişmiş moda geçin oradan boot ayarlarını bulun boot ayarlarında launch CSM olmalı onu kapatın ardından Secure Boot ayarlarına gelin ve Secure Boot'u açın sorununuz çözülecektir.

Hayır gerek yok Secure Boot açmanız gerekiyor bu özellik UEFI BIOS'larda var sizin BIOS'unuzda UEFI olduğu için dediğim yoldan Secure Boot'u açarsanız sorunun çözülmesi lazım.

Teşekkür ederim.

Bir sorum olacak Secure Boot kısmında Windows UEFI modumu seçeceğim ve CSM disabled mı olacak? @Eswaii

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı