Valorant vgk.sys mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

DarkCloud

Femtopat
Daha fazla  
Minidump doğru mu yaptım bilmiyorum arkadaşlar kusuruma bakmayın ilk defa bir foruma konu açıyorum mazur görün.

En son gelen yama ile birlikte oyunda iken çıktım yamayı yaptım ve tekrar uygulamayı açtığım da mavi ekran verdi ve yeniden başlattı.

Sonra tekrar denedim yine aynı hatayı verdi. İnternetten çözümlerini araştırmaya başladım vgk.sys dosyasının Vanguard'a ait olduğunu tahmin ettim yani sorunun Vanguard ile alakalı olduğunu biliyordum. Kısa kesip denediğim bütün yöntemleri yazayım.

1-Vanguard'ı kendi içinden uninstall şeklinde silip tekrar yükledim olmadı.
2-Vanguard'ı program Ekle/Kaldır'dan silip tekrar yükledim olmadı.
3-Valorant'ı komple silip tekrar yükledim olmadı.
4-temiz bir format atıp tekrar yükleyim dedim 2 defa formatlamama rağmen olmadı.
5-Windows'um son sürüm ve aygıt yöneticisinden baktığım da hiçbir sıkıntı yok bütün Driver'larım son sürüm.
6-BIOS pilini çıkarıp BIOS sıfırladım.
7-direk BIOS ayarlarından girip BIOS'u yine sıfırladım yine olmadı.
8-güvenli Mod'a girip driver ve oyunu silip tekrar kurdum yine olmadı.
9-çalıştırdan MSConfig Vanguard tikini kaldırıp tekrar tikledim yine olmadı.
10.CUDA da artık sizin yardımlarınızla olsun yeter gari :)

Şu minidump a bakıp bilmediğim denemediğim bir sorun var mı bir bakarsanız sevinirim dostlarım.

Buradan da Riot Games'e selamlarımı iletiyorum.

Şu an oyun kaynaklı bir sıkıntı söz konusu. Bugün 00:00 itibariyle gelen Valorant güncellemesi ne yazık ki Vanguard'ın çökmesine neden oluyor. Lütfen yeni gelecek güncellemeyi bekleyin ve sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.

Kankalar biliyorum son gelen yama ile birlikte Vanguard da çökme oldu ama neden herkeste çökme yok sadece bazı kişilerde var? Arkadaşım da aynı hatayı aldı ama res attı düzeldi onun ki bu yüzden bende bir konu açayım dedim acaba vgk.sys ile başka bir dosyam çakışıyor mu diye bir bakın istedim mesela konular da gördüm Comodo antivirüs kullananlarda antivirüs'ü silince oyuna girebiliyor. Ama bende antivirüs de yüklü değil acaba AMD driverımın bir dosyası ile Vanguard'ın vgk.sys dosyasımı çakışıyor diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı