Valorant Windows araçlarını engelliyor

zkann

Centipat
Daha fazla  
Valorant açtığım andan itibaren Alt+Tab atamıyorum (atılıyor ama açıklayacağım), Win+Shift+s ile ekran görüntüsü almaya çalışırsam genellikle alt+tab ile aynı (yine açıklayacağım). Sonrasında Alt+Tab yaptığımda oyuna dönüyor. Alt+F4 çalışmıyor, Win+Shift+ESC ile Görev Yöneticisi'ni arkada açsam bile Valorant'a alt F4 veya Alt Tab atamadığım için kullanamıyorum.

1707065272477.png

Kısacası: Bilgisayar normal çalışıyor gibi, ama eğer Valorant açıkken bir şeyler denersem o anlık monitörün önüne Valorant resmi olan bir katman geliyor, her ne yapıyorsam arkada kalıyor ve göremiyorum. Ekran görüntüsü alabildiğim görüntüler de (şansa denk gelirse) görseldeki gibi oluyor. OBS gibi programlarla aldığım kayıtlar da bu şekilde.

Son düzenleme:
Valorant açtığım andan itibaren Alt+Tab atamıyorum (atılıyor ama açıklayacağım), Win+Shift+s ile ekran görüntüsü almaya çalışırsam genellikle Alt+Tab ile aynı (yine açıklayacağım). Sonrasında Alt+Tab yaptığımda oyuna dönüyor. Alt+F4 çalışmıyor, Win+Shift+ESC ile Görev Yöneticisi'ni arkada açsam bile Valorant'a alt F4 veya Alt Tab atamadığım için kullanamıyorum.

Eki Görüntüle 2107338

Kısacası: Bilgisayar normal çalışıyor gibi, ama eğer Valorant açıkken bir şeyler denersem o anlık monitörün önüne Valorant resmi olan bir katman geliyor, her ne yapıyorsam arkada kalıyor ve göremiyorum. Ekran görüntüsü alabildiğim görüntüler de (şansa denk gelirse) görseldeki gibi oluyor. OBS gibi programlarla aldığım kayıtlar da bu şekilde.

Oyun tam ekranmı hocam bir pencereli tam ekran yapmayı dener misiniz?

Oyun tam ekranmı hocam bir pencereli tam ekran yapmayı dener misiniz?

Şimdilik işe yaradı gibi duruyor, teşekkürler. Ama bildiğim (ve şu an gördüğüm) kadarıyla FPS'te düşüş oluyor, zaten son zamanlarda fpsimden şikayetçiyken biraz kötü oldu :( aklınızda farklı bir yöntem varsa çok mutlu olurum, yoksa da canınız sağ olsun; bu kanser olayı çözmek, düşen FPS'e değer.

Valorant açtığım andan itibaren Alt+Tab atamıyorum (atılıyor ama açıklayacağım), Win+Shift+s ile ekran görüntüsü almaya çalışırsam genellikle Alt+Tab ile aynı (yine açıklayacağım). Sonrasında Alt+Tab yaptığımda oyuna dönüyor. Alt+F4 çalışmıyor, Win+Shift+ESC ile Görev Yöneticisi'ni arkada açsam bile Valorant'a alt F4 veya Alt Tab atamadığım için kullanamıyorum.

Eki Görüntüle 2107338

Sisteminizin özellikleri nelerdir? Bende son zamanlarda Valorant'ta FPS drop yiyorum. Sistemim Valorant için yeterli. RX 6500 XT i312100F 16 GB RAM var.
Isı değerlerim de gayet düşük.

Sisteminizin özellikleri nelerdir? Bende son zamanlarda Valorant'ta FPS düşmesi yiyorum. Sistemim Valorant için yeterli. RX 6500 XT i312100F 16 GB RAM var.
Isı değerlerim de gayet düşük.

RTX 3050 - R5 5600H / laptop.

Benimki muhtemelen uzun süredir temizlemediğimdendir hocam, birkaç gün içinde servise yollayıp temizleteceğim zaten. Sizinkini bilemiyorum maalesef :(.

Şimdilik işe yaradı gibi duruyor, teşekkürler. Ama bildiğim (ve şu an gördüğüm) kadarıyla FPS'te düşüş oluyor, zaten son zamanlarda fpsimden şikayetçiyken biraz kötü oldu :( aklınızda farklı bir yöntem varsa çok mutlu olurum, yoksa da canınız sağ olsun; bu kanser olayı çözmek, düşen FPS'e değer.

Maalesef hocam başka bildiğim bir şey yok bilgisayar uzun süredir temizlenmiyorsa temizletip bir de macun yeniletirseniz çok iyi olur yardımcı olduysam mutlu oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı