Valorant Windows ve arka planda uygulama açıksa çöküyor

thewindowsxp

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta bu önceden yoktu. Oyunu Windows tuşuna basıp hw Monitor'den sıcaklık değerlerine bakardım. Şu anda arka planda herhangi bir şey olduğunda olyun VAN-92 hatası vererek çökmekte. Destek ekibi ile 1 aydır iletişimdeyim sorunumu çözmediler. Bu sorunumu nasıl çözerim? Bütün sürücülerin güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Windows'ta çöküyorsa sorun ondan kaynaklı olabilir.
CMD'yi yönetici olarak çalıştır de ve aşağıdaki kodları yapıştırıp enter ile çalıştır. İlkinde "y" yani evet deyip bilgisayarı yeniden başlatmanız ve işlem bitmeden bir tuşa falan basmamanız gerek. Ne işe yaradıklarını yazdım zaten.

Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.

Eğer Windows'ta çöküyorsa sorun ondan kaynaklı olabilir.
CMD'yi yönetici olarak çalıştır de ve aşağıdaki kodları yapıştırıp enter ile çalıştır. İlkinde "y" yani evet deyip bilgisayarı yeniden başlatmanız ve işlem bitmeden bir tuşa falan basmamanız gerek. Ne işe yaradıklarını yazdım zaten.

Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.

Winddows çökmüyor sadace Valorant.

Geri
Yukarı