İşletim sistemi
Windows 10

Haluk ŞENER

Kilopat
RAM
1600mhz Samsung 8GB
Ekran kartı
Nvidia GT940m
İşlemci
intel i5 6200u
Merhaba arkadaşlar. Valorant'ta 1 Mart'ta gelen 4.04 yamasından sonra oyunda birçok sorun çıktı betadan beri aynı laptopta Valorant oynamaktayım. İlk ve çözülemeyen sıkıntım 8 Mart'ta DM atacağım zaman yaşadım karşılaşma bulundu deyip 0'a gelince dondu ve bilgisayar RAM disk kullanımı bir anda %100'e çıktığından on/off tuşuyla reset attım geçer sandım tekrar başıma geldi ve bu sefer internette araştırdığımda birçok kişinin sistem yetersizliğinden kaynaklandığını gördüm. Bu hatadan önce poligona girip takılabiliyordum fakat F2'den ajan değiştirdiğimde ajan değişince yine yanıt vermiyor hatasıyla karşılaştım ve ne zaman karşılaşma bulundu 0 da kalsa Görev Yöneticisi'ni açıp baktığımda Valorant yanıt vermiyor diyordu disk ve CPU %100 kullanımını ise virüs programını kalırıp Windows'un anti Malwarebytes programını devre dışı bırakarak çözdüm fakat bu sorunu çözemedim 3 ticket attım 2'sinde internet servis sağlayıcısından kaynaklandığını pingplotter da %100 paket kaybı olduğunu ms değerlerinin 100 üzerinde olduğunu söylediler diğerinde ise AIDA64 ile CPU stress testi yaptırdılar 90-92 dereceyi gördüğü için laptopun içini temizleyip macunların yenilenmesini tekrar denememi söylediler.

SSD yok iş yok param olmadığından SSD alamıyorum RAM yükseltemiyorum.
Ekran kartı ses kartı Wireless kartı vs bütün hepsinin driverlarını güncelledim denedim olmadı.
Dediğim gibi oyunu betadan beri oynuyoruz aynı laptoptan sistemim kaldırıyor en düşük ayarlarda 170FPS alıyordum ortalama 16ms pingim vardı internet hız testim 90 download 10 upload 5 jitter.
İnternette mtu değeri ile alakalı bir video izledim ve CMD ile mtu değerimi %0 paket kaybı olacak şekilde ayarlamıştım yine değişen olmadı.

Sistemim ise şöyle;
ASUS K555ub model laptop.
NVIDIA GeForce GT940M 2 GB.
Intel i5 6200U.
4 anakart gömülü 4 slotta Samsung 1600MHz toplam 8 GB RAM.
HDD 1TB.
Windows 10 Home işletim sistemim.
Yardım edebilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı