Valorant yayını için 15.000 TL sistem toplama

Bütçe
15000

ayberkms41

Decapat
Arkadaşlar monitör hariç 15.000TL bütçem var. Valorant'ta yüksek FPS alıp aynı anda yayında yapabilmek için bilgisayar önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Falcon 3060 V2 | AMD Ryzen 5 5500 | 2 x 8 GB DDR4 | RTX 3060 12 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com hocam 15.500 bence bu fiyata işlemci ve ekran kartı çok iyi isterseniz yanında hediye olarak kulaklık ya da fare seçebiliyorsunuz.

Bence üzerine 1000 TL daha ekleyip attığım linkteki bilgisayarı alması daha iyi değil mi?

Bence üzerine 1000 TL daha ekleyip attığım linkteki bilgisayarı alması daha iyi değil mi?

Hocam ikisi de aynı neredeyse sadece ekran kartı farklı. Şahsen benim düşünceme göre NVIDIA ekran kartı daha iyi olur ama tabii ki de sizin attığınız sistemde alınabilir.

Hocam 700 tl daha ekleyebiliyor musunuz 5600x var işlemci olarak.

Arkadaşın atığı 5600 yayın için güzel bir işlemci ekran kartı konusunda çok hakim değilim.
RTX serisi kartlar edit vs daha iyi diye biliyorum.

Hocam 700 TL daha ekleyebiliyor musunuz 5600X var işlemci olarak.

Hocam aralarında hız farkı var hız aşırtması yapılmayacaksa 700 TL verilmez.

200MHz fark var.

Arkadaşın atığı 5600 yayın için güzel bir işlemci ekran kartı konusunda çok hakim değilim.
RTX serisi kartlar edit vs daha iyi diye biliyorum.

Hocam aralarında hız farkı var hız aşırtması yapılmayacaksa 700 TL verilmez.

200MHz fark var.

Aslında daha mantıklı dediğiniz gibi.

İsterseniz bi araştırın hangisi yayın için render için daha iyi diye.

(x2)
Toplam: 15.548₺
Bütçeden tasarruf etmek için SATA SSD koydum. Windows'u kurarsın Valorant'ını ve birkaç tane daha oyunu yüklersin, idare edersin. Daha sonra M.2 SSD almak istersen PCIe Gen4 kaliteli bir SSD takarsın. Çünkü şimdi orta segment PCIe Gen3 bir M.2 önersem ileride güncelleme yapmak için onu çıkarman gerekecek, anakartta sadece 1 tane M.2 slotu var.
Eğer bu şekilde kafana yatmazsa ekran kartını RX 6600 alıp 1TB Gen4 M.2 SSD alabilirsin.
Bu şekilde: 15.654₺

Yeni konular

Geri
Yukarı