Valorant yerleştirme maçlarının lose ağırlıklı olursa ne olur?

Wartuse

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yerleştirme maçlarında 3 maç attım MVP oldum 3 maçta da fakat 2 lose aldım. Takımıma birkaç sıkıntılı arkadaş geldi diğer 2 maçta kötü veya ortalama oynarsam ne olur?

Dosya Ekleri

• 1688213702643.png
    1688213702643.png
    516,7 KB · Görüntüleme: 42
Rankını 2 kademe aşağı atar muhtemelen.

Deme deme.

Ben 5 maç atım 4-ünde mvp oldum birinde olamadım onda da 27 vurdum gümüş 2 atadı biraz garip sanki sistem.(5 maçı da kazandım.)
lose win nasıldı ?

Ben 5 maç atım 4-ünde MVP oldum birinde olamadım onda da 27 vurdum gümüş 2 atadı biraz garip sanki sistem.(5 maçı da kazandım.)

Lose Win nasıldı?

Ben 5 maç atım 4-ünde mvp oldum birinde olamadım onda da 27 vurdum gümüş 2 atadı biraz garip sanki sistem.(5 maçı da kazandım.)
tamam gördüm

peki ligin neydi maçları atmadan önce

MVP olmuşsun olmamışsın, önemi yok.
Önemli olan kazanmış mısın yoksa kaybetmiş misin?
Bütün radyant ve immo 3 ligine sahip kişiler 5 win 0 lose ya da 5 lose 0 win bile alsa yücelik 1 başladılar.
Burada başladığın ligi etkilemediği bir gerçek.

MMR etkiler. Mesela kazanınca 29 puan geliyor radyantlara ama kaybedince 8 puanları gidiyor çünkü eloları radyant ligine ait, yücelik 1 ligine değil. Ne kadar win alırsan ilk 5 maçta diğer maçlarda o kadar çok puan gelir o kadar az gider.

Mesela 5 maç 5 win ile başlarsan 34 puan gelir 7-9 arası puan gider gibi düşün ama lig atladıkça asıl ligine yani elona yaklaştığın için gelen puan azalır giden puan artar.

Örneğin yücelik 1'den yücelik 3 olduysa bu radyant arkadaş artık 25 puan gelir 12 puan gider gibi düşün.

NOT : Yeni bir sezon geldiği için geçmiş liginden çok aşağıda başlıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı