Valorant Yüksek Bellek Kullanımı

381258

Hectopat
Daha fazla  
Valorant CPU ve GPU az kullanıyorken belleği fazla kullanıyor. Bu normal midir? CPU %0-%20, GPU %20-%40, bellek %60-%80 kullanıyor. GPU ve CPU kullanımı bana az geldi Valorant için fakat size sormak istedim.

Sistemim: R5 3600, 8 GB RAM, GTX 1650 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant hafif bir oyun. Ekran kartı ve işlemciyi zorlamaz ki işlemciniz zaten ekran kartına göre daha güçlü. 3600 daha yüksek ekran kartlarını da rahatlıkla besleyebilir.

Bellek 8 GB olduğu için yüksek kullanım gösteriyor. 16 GB olsa o da %30-40 aralığında seyredecekti. Eğer bütçe sıkıntısı yoksa bilgisayarınızın bellek miktarını 16 GB'a yükseltmenizi öneriyorum. Eğer 8 GB RAM tek modülse ve çift modül şeklinde 16 GB'a yükseltirseniz FPS artışı da olacaktır.

Not: Çift RAM takacaksanız mutlaka aynı marka ve model olsun. Hatta imkan varsa yeni bir 2x8 GB RAM alabilirsiniz.

Valorant CPU ve GPU az kullanıyorken belleği fazla kullanıyor. Bu normal midir? CPU %0-%20, GPU %20-%40, bellek %60-%80 kullanıyor. GPU ve CPU kullanımı bana az geldi Valorant için fakat size sormak istedim.

Sistemim: R5 3600, 8 GB RAM, GTX 1650 Super.
Arkada gereksiz uygulamalar ve hizmetler çalışıyorsa normaldir. Çok kafaya takmaya gerek yok.
Valorant çok ağır bir oyun sayılmaz sisteminize göre.

İleride RAM yükseltirseniz istediğiniz oyunun tadını çıkarın...

Arkada gereksiz uygulamalar ve hizmetler çalışıyorsa normaldir. Çok kafaya takmaya gerek yok.
Valorant çok ağır bir oyun sayılmaz sisteminize göre.

İleride RAM yükseltirseniz istediğiniz oyunun tadını çıkarın...

Yarın yükselteceğim, inşallah tüm sorunlarıma derman olur.

GTX 1650 Ti Monster laptop var daha yeni aldım sıfır Valorant oynarken GPU artıyor ve fanlar çok devreye giriyor görüntü ve FPS ayarlarını yaptım hala devam ediyor.
Allah rızası için ilgilenir misniiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı