Valorant Yüksek Ping Neden Olur?

Şimdi donanımsal bir sorunum yok.ekran kartı olsun işlemci falan.yazılımsal açından da güncelim.sıcaklık desen o da yok.tek çare bir ethernet kablosu alıp test yapmak.
Donanımsal bir sorun olmadığından bu kadar emin olmak zor. Ayrıca yazılımsal da olabilir. Lag sorununuzu çözer ethernet kullanmak ama FPS drop sorunu ile alakası olacağını düşünmüyorum.

Donanımsal bir sorun olmadığından bu kadar emin olmak zor. Ayrıca yazılımsal da olabilir. Lag sorununuzu çözer ethernet kullanmak ama FPS drop sorunu ile alakası olacağını düşünmüyorum.
Bu kadar net konuşmamın sebebi valorant için konuşuyorum kastigi zaman üstte ping uyarısı var hep bu böyle valorant için.

Bu kadar net konuşmamın sebebi Valorant için konuşuyorum kastigi zaman üstte ping uyarısı var hep bu böyle Valorant için.

Bir oyun neden drop yer?

Oyunlarda çok fazla grafik bulunmaktadır. Bu grafikler, ekran kartının sığasını zorlar. Kapasitesi zorlanan ekran kartı, RAM, işlemci vb. donanımlar FPS düşmesine sebep olabilir. Bu da oyunlarda 25-30 arası bir FPS değerine sahip olmasına ve oynanan oyunun takılmasına ya da donmasına sebep olabilir.

Bknz: Hürriyet.

Bir oyun neden drop yer?

Oyunlarda çok fazla grafik bulunmaktadır. Bu grafikler, ekran kartının sığasını zorlar. Kapasitesi zorlanan ekran kartı, RAM, işlemci vb. donanımlar FPS düşmesine sebep olabilir. Bu da oyunlarda 25-30 arası bir FPS değerine sahip olmasına ve oynanan oyunun takılmasına ya da donmasına sebep olabilir.

Bknz: Hürriyet.
25 30fps diyor ben 400de yiyorum.

25 30FPS diyor ben 400'de yiyorum.

Anladık 400 alıyorsunuz ve sizde sanırsam yayıncı sistemi var böyle çok iyi derecede. Eğer kendi konunuzu açmazsanız moderatör ekibi size ban atabillir.
Konu aç oradan yazalım burayı meşgul etmek olmaz.

25 30fps diyor ben 400de yiyorum.
Dostum asıl yüksek FPS alanlar daha çok drop yer zaten. Mesela yüksek güçte çalışan işlemci fazla ısınıp kendini kapatmasını yada hasar görmesini engellemek için sürekli olarak işlemci frekansını düşürür. Frekans düştüğü anlarda FPS düşer sonra hemen geri çıkar ve oyun sürekli takılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı