Valorant'da Ekran Kartı %100 Yükte Çalışmıyor

En düşük ayarlarrda 1080P 144 Hz monitörde oynuyorum oyunu sıcaklık değerlerini birazdan paylaşırım.

Hocam en düşük ayarlarda %100 olmaması doğal. İşlemciye daha çok yük biner.

Sadece bahsettiğiniz oyunda mi oluyor. Yoksa oynadığınız tüm oyunlarda mı?
CS:GO, İnsurgency, GTA IV, Rise Of The Tomb Raider bu oyunlarda da yaşadım. Witcher 3, Resident Evil 2, Pummel Party, Party Panic bu oyunlarda ise yaşamadım.
Hocam en düşük ayarlarda %100 olmaması doğal. İşlemciye daha çok yük biner.
Sayın @Yener K. ayarları en yükseğe aldığımda da FPS aynı oluyor ancak yük artıyor, sıcaklık artıyor. Ayrıca takılma oluyor adam görünce, sis atınca, bomba atınca vb.

CS:GO, İnsurgency, GTA IV, Rise Of The Tomb Raider bu oyunlarda da yaşadım. Witcher 3, Resident Evil 2, Pummel Party, Party Panic bu oyunlarda ise yaşamadım.

Sayın @Yener K. ayarları en yükseğe aldığımda da FPS aynı oluyor ancak yük artıyor, sıcaklık artıyor. Ayrıca takılma oluyor adam görünce, sis atınca, bomba atınca vb.
Sorun olan oyunlar ile olmayan oyunlar aynı depolama birimde mi? Örneğin GTA IV HDD'de, party panic SDD'de mi?

Hocam sıcaklık artışı varsa macun yenileme yapın. Gerekiyorsa soğutucu alın. Mutlaka fark olur.

Hocam. 😀 Neden böyle diyorsunuz. Kimse bir şey demedi ki.
Sayın @FalconPolat sinirlendi. Özür dilemek gereklidir diye düşündüm. Daha fazla sinirlenmesin diye yaptım.
Sorun olan oyunlar ile olmayan oyunlar aynı depolama birimde mi? Örneğin GTA IV HDD'de, party panic SDD'de mi?
GTA IV HDD'de diğer oyunlar SSD'de.
Hocam sıcaklık artışı varsa macun yenileme yapın. Gerekiyorsa soğutucu alın. Mutlaka fark olur.
Ekran kartı %100 yükte çalıştırdığımda 62 dereceyi geçmiyor. İşlemci ise %100 yükte Package(Node 0) değeri 75 derece oluyor. Oda sıcaklığı da 30 derece.
FPS takılmaları sadece ekran kartı kullanımı veya darboğaz ile alakalı değildir, harddiskte bir sorun olabilir. Eğer gerçekten ekran kartı ile alakalı ise ayarların hepsini tamamen yukarı çekin.
Oyun SSD'ye kurulu .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı