Valorant'ı güncellemeyin!

13 Mayıs 00:00 güncellemesi ile birçok mavi ekran, fare donmaları mevcut ve düşünün saat şu an 00:54 ve daha 4 konu -1 konuyu bulamadım- açıldı. Konuları paylaşıyorum:

Mavi ekran hatası olarak açıklamada "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (vgk.sys)" hatası alınıyor. Şu anlık sıkıntı Vanguard gibi duruyor.

Bu bir duyurudur, 13 Mayıs 2021 tarihinde yazılmıştır. Bundan sonraki gelecek güncellemeleri/yamaları bu konuya tabii tutmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
13 Mayıs 00:00 güncellemesi ile birçok mavi ekran, fare donmaları mevcut ve düşünün saat şu an 00:54 ve daha 4 konu -1 konuyu bulamadım- açıldı. Konuları paylaşıyorum:

Mavi ekran hatası olarak açıklamada "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (vgk.sys)" hatası alınıyor. Şu anlık sıkıntı Vanguard gibi duruyor.

Bu bir duyurudur, 13 Mayıs 2021 tarihinde yazılmıştır. Bundan sonraki gelecek güncellemeleri/yamaları bu konuya tabii tutmuyorum.
Abi vallaha az kalsın Rami kırıyordum. Bilgisayarı açıyorum. Normal geziniyordum. Valoranta tıkladığım anda bir sorunla karşılaştı hatası alıyorum sadece valoranta girince. Valla çok sağolun.

Zorunlu zaten güncelleme. Hem manyak oyun nasıl mavi ekran verdirttiriyor? Delirmiş bu oyun.

Aslında sorunun kaynağı Vanguard çünkü kendisi bir anti-cheat yazılımı. Bildiğimiz üzere anti-cheat yazılımları kernel mode çalışır ve bu da uygulamada bir sıkıntı anında işletim sisteminin anında çökeceğine işarettir. Vanguard'dan şaşılmadık bir hareket anlayacağınız :)

Riot'un özür mesajı falan paylaşana kadar güncellememiz gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında güncelleyenler arka plandan Vanguard'ı kapatmalı.

Evet Riot maalesef böyle ama bu valoranta özel değil LoL'e de geçen bir güncelleme getirdiler oyun açılmadı 2 gün boyunca. Millet serverlarda sucuk pişiriyorlar diye paylaştı durdu:D

Aslında sorunun kaynağı Vanguard çünkü kendisi bir anti-cheat yazılımı. Bildiğimiz üzere anti-cheat yazılımları kernel mode çalışır ve bu da uygulamada bir sıkıntı anında işletim sisteminin anında çökeceğine işarettir. Vanguard'dan şaşılmadık bir hareket anlayacağınız :)

Delirmiş işte (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı