Valorant'ta 4:3 1280x960 yapınca 60 Hz oluyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

Mchwair

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ta 4:3 1280x960 oynamak istiyorum ama 60 Hz oluyor, var mı çözümü?
1024x768'de oluyor ama 1280x960'da sabit 60 Hz olarak gözüküyor. Ve diğer çözünürlüklerde karışık Hertz değerleri sağlıyor.

Son düzenleme:
Buradan Tam ekran Yapın sorun çözülecektir.

Dosya Ekleri

• 1609190088808.png
    1609190088808.png
    51,3 KB · Görüntüleme: 169
Oyundan çıkıp denediniz mi?

VGA mı yoksa DisplayPort'unu mu kullanıyorsunuz?

HDMI portunu kullanıyorum. Monitör ise 75 Hz ama 60 Hz'te anlamadığım şekilde oyun aşırı kasıyor. 75 Hz ise bayağı bir akıcı geliyor.
HDMI portunu kullanıyorum. Monitör ise 75 Hz ama 60 Hz'te anlamadığım şekilde oyun aşırı kasıyor. 75 Hz ise bayağı bir akıcı geliyor.

Oyunu kapatıp geri girdim ama sonuç aynı DisplayPort'unu mu kullanmam gerekiyor?

Bildiğim kadarıyla oyun 4:3 oynanmıyor. Yani her türlü 16:9 oynayacaksınız. Performans için değilse kısmanıza gerek yok yani.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla oyun 4:3 oynanmıyor. Yani her türlü 16:9 oynayacaksınız. Performans için değilse kısmanıza gerek yok yani.

Yok 4:3 yapılıyor oluyor ama olay istediğim Hertz'i alamıyorum performans için değil sistemim gayet yeterli Gamesens'imi daha iyi hissediyorum hassasiyetim oynamak istediğim çözünürlüğe daha yatkın ve daha kolay Killer cıkarabiliyorum.
Yaklaşık 5 6 k saat CS:GO oynama sürem var orada 4:3'e alıştım o yüzden Valorant'ta 16:9 çözünürlüğünde hassasiyeti bir türlü tutturamıyorum 4:3 e geçince çok güzel oluyor ama Hertz sıkıntı çıkartıyor.
Yok 4:3 yapılıyor oluyor ama olay istediğim Hertz'i alamıyorum performans için değil sistemim gayet yeterli Gamesens'imi daha iyi hissediyorum hassasiyetim oynamak istediğim çözünürlüğe daha yatkın ve daha kolay Killer cıkarabiliyorum.
Yaklaşık 5 6 k saat CS:GO oynama sürem var orada 4:3'e alıştım o yüzden Valorant'ta 16:9 çözünürlüğünde hassasiyeti bir türlü tutturamıyorum 4:3 e geçince çok güzel oluyor ama Hertz sıkıntı çıkartıyor.

60 Hz geçince sanki 60 Hz değil de 30 hzymiş gibi bir performans alıyorum o yüzden yoksa 15 Hertz ne kadar değiştirebilir ki akıcılığı 75 Hz geçtiğimde ise sanki 360 Hz oynuyormuş gibi bir hissiyat sağlıyor çok garip bir şekilde.

Geri
Yukarı