Valorant'ta 80 derecelik işlemci sıcaklığı normal mi?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, Valorant da 80'C alıyorum. Afterburner ile baktığımda ekran kartı ise 70-78 arası. Sorun nedir? Oyundan kaynaklı mı? İşlemci değişmiyor ama ekran kartının ayarlarından 1500 frekans 800 voltaj verdiğimde sıcaklık 55'e düşüyor ama inputlag yiyorum gibi düşünüyorum.
Keza oyun içinden FPS sabitlersemde 165'e aynı şekilde 55'C düşüyor sıcaklık. Sizler ne kadar sıcaklık alıyorsunuz özellikle işlemcide?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzanda R5 3600X yazıyor. Eğer bu işlemciyi kendi stok fanıyla kullanıyorsan tabii ki de o sıcaklık değerleri normal.

Sıcaklığı düşürmek istiyorsan BIOS'tan Core Performance Boost ayarını kapatabilirsin. Bunu yaptığında işlemcinin frekansı stok hıza sabitlenir, yani 3.8 GHz'e. Eğer işlemci ağırlıklı render işlemleri yapıyorsan seni biraz etkiler. Ama bilgisayarı oyun oynamak, arkadaşlarınla konuşmak ve internette dolaşmak için kullanıyorsan sana hiçbir sorun yaratmaz.

Merhaba, Valorant da 80'C alıyorum. Afterburner ile baktığımda ekran kartı ise 70-78 arası. Sorun nedir? Oyundan kaynaklı mı? İşlemci değişmiyor ama ekran kartının ayarlarından 1500 frekans 800 voltaj verdiğimde sıcaklık 55'e düşüyor ama inputlag yiyorum gibi düşünüyorum.
Keza oyun içinden FPS sabitlersemde 165'e aynı şekilde 55'C düşüyor sıcaklık. Sizler ne kadar sıcaklık alıyorsunuz özellikle işlemcide?
Mesaja yazmadığın için imzandan yola çıkarak söylüyorum,normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı