Çözüldü Valorant'ta Amerikan serverında VPN açınca ping düşer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

worex

Decapat
Daha fazla  
Daha denemedim ban yer miyim bilmiyorum. 3. part yazılım diye sayabileceğinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz Frankfurt sunucusuna yakın olduğunuz için olabilir mi? Arkadaş Amerika'ya bağlanacak.

Hocam Valorant'ta 90 pinge kadar sıkıntı yoktur ve ben zaten yazmışımki 45'den 30'a düştü. İspanya'yı baz alalım ana net hızımız 70 ping ise 6 İspanya'ya bağlanınca pingim 20 oldu ve hız ise 55 oldu eğer akadaşta (konu sahibinde) fiber net varsa ABD'ye bağlansa bile ping olmaz çünkü ışık sayesinde geliyor (ışık hızı) ben Türkiye'de denedim VDSL altyapıyla bile Frankfurt sunusunda 60-65 ping alınıyor.

Hocam Valorant'ta 90 pinge kadar sıkıntı yoktur ve ben zaten yazmışımki 45'den 30'a düştü. İspanya'yı baz alalım ana net hızımız 70 ping ise 6 İspanya'ya bağlanınca pingim 20 oldu ve hız ise 55 oldu eğer akadaşta (konu sahibinde) fiber net varsa ABD'ye bağlansa bile ping olmaz çünkü ışık sayesinde geliyor (ışık hızı) ben Türkiye'de denedim VDSL altyapıyla bile Frankfurt sunusunda 60-65 ping alınıyor.
Umarım şaka yapıyorsundur. Herhangi bir oyunda araya okyanus girdiği an o ping minimum 150 olur. VPN kullanırsan araya bir sunucu daha koyduğun için belki 160-170 bile olur.

Test edebilirsin. Fiber ile uzaktan yakından alakası yok.

Eklediğim görüntülerin biri Viyana'ya, birisi Seattle'a ping değerleri. Burada fiberin olsa düşebilecek değer Türkiye içindeki değerin, o da maksimum 10-20 ms düşer.

Gördüğün gibi attığım ping öncelikle Viyana'ya, oradan Amsterdam'a, oradan Londra'ya, oradan New York'a, oradan da Seattle'a gidiyor. Öyle direk bağlantı durumu yok yani. Sunucular arası iletişim var, her sunucuda tek tek vakit kaybedeceksin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    82,4 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı