Valorant'ta anlık paket kaybı

İşletim sistemi
Windows 10

Mustafa Alperen

Kilopat
Daha fazla  
Yaşadığım sorun anlık olarak paket kaybı %20 %40 %100 seviyelerine çıkıp saniyeler içerisinde tekrar %0 oluyor ve oyunda lag hissedilecek seviyede devam ediyor, sağ üstte ağ sorunu hatası beliriyor. Sorunu teyit etmek amacı ile başka oyunlarda denedim ve herhangi bir lag ya da paket kaybı ile karşılaşmadım.
Valorant destek ekibine bilet attım ve ping plotter testi yapmamı söylediler. Yapılan testin sonuçlarını paylaştığımda sorununuz alt yapınızda gözüküyor dediler. İnternet servis sağlayıcımla görüştüm onlar ise bir problem gözükmüyor dedi.
Riot Vanguard'ı kaldırıp tekrar yükledim sorun hala devam etti.
Mtu değerlerini değiştirdim sorun devam etti.
Kablolu veya kablosuz kullanımda sorun devam ediyor.
Ek olarak modemin Wi-Fi'sini kapatınca sorun düzeliyor.
İnternet speednet değerleri; 17 pıng 50 MB download 7.50 upload.
Sorun şu anda sadece Valorant'ta var.

Dosya Ekleri

• valorantss.png
    valorantss.png
    2 MB · Görüntüleme: 181
  • csgoss.PNG
    csgoss.PNG
    2,6 MB · Görüntüleme: 174
Aynı sorun bende de var. Hiçbir sunucu da bir paket kaybı olmuyor. Sadece Valorant oyun serverlarında paket kaybı var. Riot'a bilet attım ısrarla sorun internet sağlayıcısı ile alakalı diye yanıt veriyorlar :) Böyle bir saçmalık görmedim. Statik IP denedim olmadı. Sen yine biraz şanslısın. Wireless kapatınca düzeldiğini söylemişsin. Ben de tüm çözüm yollarını denedim ama düzelmiyor. Valorant ile alakalı kesinlikle bu. Çünkü başka hiçbir yer de paket kaybı sorunum yok.

Bağlantının hangi değerlerle sana ulastığını görmek istedim, SNR margin'i bir arastır modem arayüzünde bir yerlerde bulabiliyor musun diye. Bahsettiğin modemde nerededir bilemiyorum, bende sistem izleme kısmında yer alıyor.

Bağlantının hangi değerlerle sana ulastığını görmek istedim, SNR margin'i bir arastır modem arayüzünde bir yerlerde bulabiliyor musun diye. Bahsettiğin modemde nerededir bilemiyorum, bende sistem izleme kısmında yer alıyor.
İnternette araştırdım benim modemin modelinde kimse değerini bulamamış.

ISS'inizle iletişime geçip değerleri öğrenin derim, SNR Margin düşükse bağlantı sağlıklı değildir; paket kaybının nedenlerinden biri olabilir hatta eğer öyleyse en büyük nedeni de olabilir. Çözüm için hızınızı biraz kısıtlayıp değeri arttırabilirsiniz.

Aynı sorun bende de var. Hiçbir sunucu da bir paket kaybı olmuyor. Sadece Valorant oyun serverlarında paket kaybı var. Riot'a bilet attım ısrarla sorun internet sağlayıcısı ile alakalı diye yanıt veriyorlar :) böyle bir saçmalık görmedim. Statik IP denedim olmadı. Sen yine biraz şanslısın. Wireless kapatınca düzeldiğini söylemişsin. Ben de tüm çözüm yollarını denedim ama düzelmiyor. Valorant ile alakalı kesinlikle bu. Çünkü başka hiçbir yer de paket kaybı sorunum yok.

Sorun Valorant oyun serverlarında olsa herkeste paket kaybı olmaz mı?

ISS'inizle iletişime geçip değerleri öğrenin derim, SNR margin düşükse bağlantı sağlıklı değildir; paket kaybının nedenlerinden biri olabilir hatta eğer öyleyse en büyük nedeni de olabilir. Çözüm için hızınızı biraz kısıtlayıp değeri arttırabilirsiniz.

SNR margin değerlerim normal.
Ek olarak yaşadığım paket kaybı akşam ve gece saatlerinde daha çok ortaya çıkıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı