Valorant'ta CPU 85 derece

Eski bir laptop sanırım diğer sorularımı cevaplarsanız daha iyi yardım edebiliriz. Sanırım laptop eski olduğu için termal macunu kurumuştur ve aşırı yüksek sıcaklıklara çıkıyordur.
Laptop için 85 derece normal değil mi hocam, aşırı yüksek bir sıcaklık mı bu? Kasa olsaydı daha fazla öneri yapabilirdim ama laptop olduğu için tam bilmiyorum.

Laptop için 85 derece normal değil mi hocam, aşırı yüksek bir sıcaklık mı bu? Kasa olsaydı daha fazla öneri yapabilirdim ama laptop olduğu için tam bilmiyorum.
Aslında normal diyebiliriz ama yük altında olmadığı için yine de pek normal diyemeyiz. Valorant gibi bir oyunda 80 üstü görmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Termal macunu yenilersen daha da düşer. Grafikleri eğer ekran kartın NVIDIA ise GeForce Experience üzerinden optimize et.

Aslında normal diyebiliriz ama yük altında olmadığı için yine de pek normal diyemeyiz. Valorant gibi bir oyunda 80 üstü görmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Bende de laptop var. Eğer grafikler düşükse tek kanal RAM'den dolayı işlemciye fazla fazla yük biniyor ve ısınıyor.

Geri
Yukarı