Çözüldü Valorant'ta FPS düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Valorant ben de oynuyorum. Dolayısıyla bir optimizasyon sorunu göremedim. Bilgisayarınızda yaptığınız bir değişiklik buna neden olmuş olabilir.
1) kasa içini kontrol edin, temizliğini yapın. Laptopsa hasar almadığından emin olun derim.
2) driverları (özellikle GPU ve laptopsa chipset (OEM driverlar olması önemli)) güncelleyin.
3) bir Anti-Virüs programı ile sistemi denetleyin.
4)

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Kodunu CMD'ye girin ve image, sistem onarımını yapın, sistem dosyalarının bozukluğunu varsa giderin.
5) NVIDIA Denetim Masası ve Windows'un kendi grafik tercihlerinde Valorant için en ideal olan ayarları seçin. Bu önemli çünkü ayarlar genelde güncellemeden sonra değişebiliyor.
6) Valorant ayarlarını düzeltin. Valorant setupını tekrar başlatın ve onarım sağlayın.
7) eğer bunlar işe yaramadıysa bir FPS arttırma videosu izleyin derim. Sistem tercihlerinizde (arka plan uygulamaları, odaklanma yardımı vs.) Değişiklik olmuş olabilir. İyi günler.
İşlemcinizin Turbo Boost özelliğini kontrol ediniz. Buna bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstteki videoda anlatılanlardan ve ekstra BIOS, ThrottleStop uygulamalarını kullanın. ThrottleStop adlı ugulamayı aşağıdan verdiğim linkten indirin:

ThrottleStop

Oradanda 'Turbo Boost' özelliğini açmak için "disable Turbo" seçeneğinin tickini kaldırın.
Dün yanıt vermişsiniz, sorun hala çözülmediyse bence ürün değişim talebi oluşturun.

Not: Bu ayar GPU ve CPU kullanımını artırır fakat sıcaklığa çok fazla etkisi olabilir (15-20 derece fazla) dikkate alınız.
Bu işlem OverClock gibi birşey mi? Frekansı arttırdığı söyleniyor.

@JesusCried

Bu işlem OverClock gibi bir şey mi? Frekansı arttırdığı söyleniyor.

@JesusCried

Turbo Boost, Intel işlemcilerinde bulunan bir özelliktir ve CPU'nun performansını geçici olarak artırmaya yarar. İşlemci, normal çalışma frekansının üstünde çalışarak daha hızlı işlem yapar ve daha yüksek performans sağlar. Bu özellik, ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak devreye girer ve işlemcinin sıcaklığına ve güç tüketimine göre ayarlanır. Sıcaklık arttığında kapanır, FPS düşmesi yer ve FPS kaybedersin (eğer CPU ısınmazsa drop olmaz) sıcaklık tekrar düştüğünde ise tekrar devreye girer, kullanımı overclock gibi değildir, caizdir.

Tmm.Deneyeceğim tşk ederim

Hocam. İntel Turbo Boost zaten açıkmış.
Sorununuzun çözüldüğünü yazmışsınız. O yüzden bu konuya yanıt vermek gereksiz. Ama unutmayalım, tekrardan bir FPS düşüşü yaşadığınızda bu konuya gelip yazdığım talimatları deneyip sorununuzu tekrar çözmeye çalışabilirsiniz. Sorunu çözdüyseniz çözümü yazıp onu Çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. Bu sayede aynı sorunu yaşayan kişilerde konuya bakım sorunlarını çözebilirler, iyi sosyaller!

Yeni konular

Geri
Yukarı