Valorant'ta FPS sabitlemek mantıklı mı?

ahmet.ershn

Hectopat
Monitörüm 165Hz. Valorant'ta 165 FPS'e sabitleyeyim mi yoksa yüksek FPS mi alayım? Sabitlemeyince 300-500 arası FPS alıyorum. Fazladan zarar gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıksız. Isınma sorunu yoksa bilgisayarınızın, tutmayın gitsin. FPS sabitlemenizin oynanış açısından zararı var da faydası yok.

FPS sabitlemek şu şekilde mantıklıdır. Örnek ben CS:GO'da rekabetçi oyunlarda 700 FPS kadar gidebiliyorum. Fakat birden bu FPS değerinden 400 FPS indiği zaman oyununda dolasıyla gecikme süresi değişiyor. Bu durumda benim algı hassasiyetime yansıyor. Sabit bir hassasiyette durmak her şeyden iyidir. Ama FPS değerini monitör'ün Hz değerine göre sabitlemek olmaz. 200 FPS alsaydın olabilirdi. 300-500 FPS arasında gidip gelen bir değer için 350 FPS sabit kalması mantıklıdır.

FPS dropları azaltmak için FPS sabitlenebilir de 500 FPS alan sistemde 165'e sabitlemek mantıksız. Fazla FPS monitör 60 Hz olsa bile iyidir. Input lagı düşürür.

Bir fark yok istersen 200 yap eğer işlemcin çok ısınıyorsa yap.
Yoksa ısınmıyorsa Intel AMD fark etmez ısınmıyorsada açabilirsin istersen kilitle bir artın ya da eksin olmaz daha stabil FPS istiyorsan 200 yap ya da 300 yap.

Geri
Yukarı