Çözüldü Valorant'ta FreeSync kapatılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi performansa etkisi olur mu acaba? Hikaye bazlı oyunlarda açık tutuyorum fakat Valorant gibi FPS oyununda bile açık tutmalı mıyım? Yoksa direkt Software üzerinden kapatmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tüm sabitleyici/senkronizasyon uygulamaları input lag yapar. Görüntüyü değil performansı ön plana attığınız oyunlarda kapatın.
Ne işe yarıyor bende açıkta şu an.
‌AMD'nin geliştirdiği teknoloji ile ‌FreeSync yenileme hızı sayesinde monitör ve ekran kartı arasında haberleşme sağlanır ve monitörde yırtılma olayının önüne geçilir. Bu sayede üretilen kare sayısı kadar görüntü, eş zamanlı olarak ve yırtılma olmadan monitörünüze yansır.

‌Amd'nin geliştirdiği teknoloji ile ‌freesync yenileme hızı sayesinde monitör ve ekran kartı arasında haberleşme sağlanır ve monitörde yırtılma olayının önüne geçilir. Bu sayede üretilen kare sayısı kadar görüntü, eş zamanlı olarak ve yırtılma olmadan monitörünüze yansır.

Evet hocam şimdi hatırladım 60 Hz monitör kullandığım için FPS'i 60'a sabitler hikayeli oyunlarda açmanızı öneririm mesela bende GTA V'de açık sabit 60 ama Valorant'ta açık değil çünkü ne kadar monitörün bana sunduğu FPS'i alsam da sabit FPS olmaması daha iyidir diye düşünüyorum bir arkadaşım söylemişti fakat hatırlamıyorum bence Valorant'ta kapalı kalmasını öneririm.
Not: Ben de de kapalı yanlış anlamışım yeni PC aldım terimleri pek hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı