Valorant'ta GTX1660s ile düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam sistemden sisteme değişiklik olabiliyor Valorant'a 3060 Ti vardı eskiden FPS 144 altına bile düştüğü olabiliyordu.
Yinede driverları tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz Valorant desteğe yazınca bunu yaptırmışdı.

GTX 1660S R3 3100 RAM 2x8 sistemle Valorant grafikler Max'da 120 190 arası FPS alıyorum sizce bu normal mi?
Dostum bu bir çok sorundan kaynaklanıyor olabilir şu sıralar da valorant da ciddi fps kayıpları yaşanıyor ancak aldığınız fps pek tatmin edici değil bu sorunlardan birkaçını şimdi sana söyliyeceğim

1-Nvdia Geforce Experince ile ekran kartını güncel tut
2-Nvdia Denetim masasındaki ayarları kartının düzeyinde tut
3-Discord vb uygulamalar arkada çalışmasın
4-Virüs Taraması Yap
5-Riot Vanguard Yeniden kur
6-Nvdia Reflex Açık+Takviye yap

Bunları yaparsan olmazsa windows+r tuşu ile çalıştıra gelip temp yazıp ordaki dosyları silip %temp% yazıp tüm dosyaları silmen
Umarım sorunun bir an önce halledilir hocam.

Son düzenleme:
Bu tür FPS kayıpları gördüğüm kadarıyla ya virüs ya SSD ya da CPU ya da GPU kullanımı ile alakalı oluyor ama altında başka bir şey de olabilir.

Dostum bu birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir şu sıralar da Valorant da ciddi FPS kayıpları yaşanıyor ancak aldığınız FPS pek tatmin edici değil bu sorunlardan birkaçını şimdi sana söyliyeceğim.

1-NVIDIA GeForce NOW ile ekran kartını güncel tut.
2-NVIDIA denetim masasındaki ayarları kartının düzeyinde tut.
3-Discord vb uygulamalar arkada çalışmasın.
4-virüs taraması yap.
5-Riot Vanguard yeniden kur.
6-NVIDIA Reflex açık+takviye yap.

Bunları yaparsan olmazsa Windows+r tuşu ile çalıştıra gelip temp yazıp oradaki dosyları silip %temp% yazıp tüm dosyaları silmen.
Umarım sorunun bir an önce halledilir hocam.

GeForce Experience olmasın o kanka 🤣 🤣 🤣 🤣

Geri
Yukarı