Valorant'ta hakaretten dava yer miyim?

Valorant oynarken kayo ve Phoenix gelip onlara bir şey demesem de ilk elden beri tüm hasar veren ve kör eden skillerini üstüme attılar. Phoenix sövmese de kayo sesliden direkt şahsıma ve ailevi değerlerime küfür etti. Saat gece 2'de yarı uykulu bir şekilde olduğum için dayanamayıp neredeyse 7-8 tur boyunca aralıksız Phoenix ve kayoya sövdüm. Sövdüğüm şeylerde dini değerler yoktu. Büyük ihtimalle YouTube'da saçma sapan milleti kışkırtma videosu çeken insanlar ve el sonu seni banlatıp dava edeceğim falan diyordu. Banlatamadı, sadece 3 gün ranked girmem yasaklandı. Ama bunlar beni dava edebilir mi?

Dava etmek kolay bir şey değil. Zaten seni kışkırtan bir insana sövmüşsün tabii kötü bir davranış ama ilk küfürü o ettiği için belki de az ceza alırsın veyahut onlar haksız çıkar. Tabii ki korkutmak için yapılmış bir davranış olma ihtimali daha az kendi küfür ettiklerini de biliyorlar edebilseler bile onlar da ceza alır.

Onlarda küfür ettiyse sende onları aynı sebepten şikayet edersin. İki tarafta haksız bulunur. Uzlaşma olmazsa her iki tarafta ceza alır. İki tarafta şikayetini geri çekerse kimse ceza almaz.

Çok tasa yapıyorsun. Bu kadar dert tasa yapacaksan. Önce küfür etmeyeceksin. Küfür ettiysen de arkasında duracaksın. Ne yapıyorsunuz görelim diyeceksin. Hem istediğiniz gibi posta koyuyorsunuz sonra şu olur mu bu olur mu diye Yusuf Yusuf atıyorsunuz. Aynı oyunu bende oynuyorum. Sadece 2-3 kişi küfür etti diye mikrofon kapalı. Demek ki bir çözüm varmış. Takım sesi iletişimi kapatınca çözüm oluyormuş. Sen ve böyle zihniyetler küfür etmeden konuşamayan insanlarsınız. Haklı veya haksız bile olsanız böyle bir oyunu böyle küfürbazlarla paylaşmaktan aslen nefret ediyorum. Ülkemin insanı ne kazanmayı bilir ne kaybetmeyi bilir. Ancak küfür etmeyi bilir.

Ulkenin insanin neden sadece kufur etmeyi biliyor dusundun mu? Ulkelerin mutluluk siralamasinda sonuncu falaniz bu nedenden oturu herkes stresli saygisiz oluyor. Kimse mutlu degil ben de dahil

Yeni konular

Geri
Yukarı