Dava yer miyim?

461197

Decapat
Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 hafta önce sarı site üzerinden dolandırıldım maalesef. satıcı aynı bilgisayarı tekrar yeni hesap açıp ilana koyar mı diye merak ettim. Aynı yazı şekli altında yazılan bir ilan gördüm ve dikkatimi çekti. Sonra satıcıya yazdım satıcı hesabı sildi ben de haliyle dolandırıcı olduğunu düşündüm. Sonra WhatsApp üzerinden aradım direk reddetti dedim bu kesin dolandırıcı. Başka telefondan arayıp beni niye dolandırdın diye konuştum bu konuşma esnasında argo veya küfür kesinlikle demedim sadece savcılığa falan verdik dedim. Sonra bana mesaj atmış şahıs senin kafan yerinde mi diye. WhatsApp üzerinden konuştuk biraz bu sırada bana ilandaki laptop un kendisinin olduğunu ben yazdığım zaman sahibinden doğrulaması ile uğraştığını o yüzden hesap bulunmamaktadır uyarısı çıktığını söyledi niye ilanı bu kadar ucuz koydun diye sorduğumda da fiyat teklifi aldığını o yüzden sahibindene uygun fiyata koyduğunu söyledi. Bu şahıs beni tehdit etti bana dolandırıcı diye iftira attığını ve mahkemeye vereceğini bu konuşma içinde de bana a*k adında yazılı küfür etti. Ben de sen dava edersen ben de hakaret davası açarım dedim. Benim soyum ömrünü devlete adamış insanlar burnundan getireceğim ben diyerek cevap verdi. Şahsın dolandırıcı olup olmadığını bilmiyorum dava açar mı? Açarsa da ben de açabilir miyim? Sizce ne olur bir de şahsın telefon ile konuşurken ses kaydı almış ses kaydım var diye yazdı mahkemeye ses kaydı vermek yasak değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yemezsin de bu adamın seni dolandırdığına dair kanıtın var mı? Bu arada adam sadece seni korkutmaya çalışıyor böyle şeylere dava açılmıyor diye biliyorum.

Kanıtın varsa sen ona göster o geri çekilsin.

Hocam şöyleki dolandırıldığım laptop ile aynı model ilan başlığı ve açıklaması bire bir isim ve telefon numarası farklı son olarak sahibindene yeni üye olmuş.

Aynı kişi olup olmadığı bilemiyorum kimsenin de günahını almak istemiyorum zaten dolandırıcıyı savcılığa verdik. Ekstra yapmam gereken bir işlem var mı?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce sarı site üzerinden dolandırıldım maalesef. Satıcı aynı bilgisayarı tekrar yeni hesap açıp ilana koyar mı diye merak ettim. Aynı yazı şekli altında yazılan bir ilan gördüm ve dikkatimi çekti. Sonra satıcıya yazdım satıcı hesabı sildi ben de haliyle dolandırıcı olduğunu düşündüm. Sonra WhatsApp üzerinden aradım direk reddetti dedim bu kesin dolandırıcı. Başka telefondan arayıp beni niye dolandırdın diye konuştum bu konuşma esnasında argo veya küfür kesinlikle demedim sadece savcılığa falan verdik dedim. Sonra bana mesaj atmış şahıs senin kafan yerinde mi diye. WhatsApp üzerinden konuştuk biraz bu sırada bana ilandaki laptop un kendisinin olduğunu ben yazdığım zaman sahibinden doğrulaması ile uğraştığını o yüzden hesap bulunmamaktadır uyarısı çıktığını söyledi niye ilanı bu kadar ucuz koydun diye sorduğumda da fiyat teklifi aldığını o yüzden sahibindene uygun fiyata koyduğunu söyledi. Bu şahıs beni tehdit etti bana dolandırıcı diye iftira attığını ve mahkemeye vereceğini bu konuşma içinde de bana a*k adında yazılı küfür etti. Ben de sen dava edersen ben de hakaret davası açarım dedim. Benim soyum ömrünü devlete adamış insanlar burnundan getireceğim ben diyerek cevap verdi. Şahsın dolandırıcı olup olmadığını bilmiyorum dava açar mı? Açarsa da ben de açabilir miyim? Sizce ne olur bir de şahsın telefon ile konuşurken ses kaydı almış ses kaydım var diye yazdı mahkemeye ses kaydı vermek yasak değil mi?

Adam boş yapmis dava işi çocuk oyuncağı sanıyor herhalde önüne dava kağıdı getirsem korkudan özür diler bunlar.

Durduk yere milleti taciz edersen dava edebilir hakkıdır. Dolandırıldıysan bırak polis/savcı yapsın işini.

Hocam aynı model birebir laptop ile aynı açıklama aynı başlık ve ben yazdıktan sonra silmesi çok şüphe uyandırdı. Bir de a*k diye yazılı WhatsApp'tan küfür etmesi peki

Adam boş yapmis dava işi çocuk oyuncağı sanıyor herhalde önüne dava kağıdı getirsem korkudan özür diler bunlar.

Evet hocam katılıyorum size.

Hocam aynı model birebir laptop ile aynı açıklama aynı başlık ve ben yazdıktan sonra silmesi çok şüphe uyandırdı. Bir de a*k diye yazılı WhatsApp'tan küfür etti.

Sen yazar yazmaz küfür etmedi sanırım. Benim de ilanlarım satıldıktan sonra bazen silmeyi unutuyorum. Sonra mesaj/bildirim gelince siliyorum hemen farkedip. Bana birisi imalı imalı yazsan ben de derdim o lafı sanırım.

Kendini bu duruma da koyarak düşünmen lazım.

Sen yazar yazmaz küfür etmedi sanırım. Benim de ilanlarım satıldıktan sonra bazen silmeyi unutuyorum. Sonra mesaj/bildirim gelince siliyorum hemen fark edip. Bana birisi imalı imalı yazsan ben de derdim o lafı sanırım.

Kendini bu duruma da koyarak düşünmen lazım.

Peki karşı taraf dava açarsa bende hakaret davası açabilirim değil mi? Ve sizce açar mı ya da ben de açayım mı hakaret davası.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce sarı site üzerinden dolandırıldım maalesef. Satıcı aynı bilgisayarı tekrar yeni hesap açıp ilana koyar mı diye merak ettim. Aynı yazı şekli altında yazılan bir ilan gördüm ve dikkatimi çekti. Sonra satıcıya yazdım satıcı hesabı sildi ben de haliyle dolandırıcı olduğunu düşündüm. Sonra WhatsApp üzerinden aradım direk reddetti dedim bu kesin dolandırıcı. Başka telefondan arayıp beni niye dolandırdın diye konuştum bu konuşma esnasında argo veya küfür kesinlikle demedim sadece savcılığa falan verdik dedim. Sonra bana mesaj atmış şahıs senin kafan yerinde mi diye. WhatsApp üzerinden konuştuk biraz bu sırada bana ilandaki laptop un kendisinin olduğunu ben yazdığım zaman sahibinden doğrulaması ile uğraştığını o yüzden hesap bulunmamaktadır uyarısı çıktığını söyledi niye ilanı bu kadar ucuz koydun diye sorduğumda da fiyat teklifi aldığını o yüzden sahibindene uygun fiyata koyduğunu söyledi. Bu şahıs beni tehdit etti bana dolandırıcı diye iftira attığını ve mahkemeye vereceğini bu konuşma içinde de bana a*k adında yazılı küfür etti. Ben de sen dava edersen ben de hakaret davası açarım dedim. Benim soyum ömrünü devlete adamış insanlar burnundan getireceğim ben diyerek cevap verdi. Şahsın dolandırıcı olup olmadığını bilmiyorum dava açar mı? Açarsa da ben de açabilir miyim? Sizce ne olur bir de şahsın telefon ile konuşurken ses kaydı almış ses kaydım var diye yazdı mahkemeye ses kaydı vermek yasak değil mi?

Kanka sana bir hikaye anlatacağım. Benim bir yakınımın bir arkadaşı kooperatif adı altında müteahhitlik yapıyordu ve yakınım ona ev alacak insanlar ayarlayıp inşaatı tamamlama sürecinde nakit sağladı. Bu işin sonunda müteahhitlik yapan şahıs inşaatı yarım bırakıp kaçtı ve söz verilen kişilerin paralarını aracı olan benim yakınım iade etti. Yani ortada bulunmayan 3 tane ev parası ödedi ve evi de yok :D Bu müteahhit arkadaş hala yargılanamdı.

Kıssadan hisse, sen ne anlatıyorsun? Muz cumhuriyetinde maymunlar cenneti yaşar.

Geri
Yukarı