Valorant'ta hep Silver 1'de kalmak

Crosshair placement + aim çalışmaları.
Başka bir şey yok.
Silver'den çıktıktan sonra 2 haftada falan çıktım plata.

Bu çalışmaları kısaca anlatabilir misiniz özellikle Crosshair placement ı veya bir aim çalışma rutininiz varsa.

Bu çalışmaları kısaca anlatabilir misiniz özellikle Crosshair placement ı veya bir aim çalışma rutininiz varsa.
Crosshair Placement basitçe, crosshairinizi ekranın doğru yerine yerleştirmek. Bunu çalışmanın özel bir yolu yok.

Maça girdiğinizde uzaktaki veya yakındaki arkadaşlarınızın kafalarına nişan alın, oyun boyunca fareyi bu hizada tutmaya çalışın. Böylece size peek alan rakibinizin kafasına bakıyor olursunuz.

Aim çalışma rutini olarak da farklı konularda verdiğim tavsiyeyi vereyim. Antrenman alanına gidin, ardından kolay botlarda 30 vurun. Bunu yaparken şerif kullanın ve sadece kafaya vurun. Ardından orta botlarda bir kez (eğer aiminiz kötüyse 20) 25 üstü vurun ardından DM girin. Botlarla yapacağın bu alıştırma crosshair placementına yardım edeceği gibi, seni kafaya vurmaya şartlandıracak. Gördükçe tek tek kafalarına vurmaya başlayacaksın bir süre sonra.

DM'lerde de taramamaya, sağ click basmadan oynamaya özen gösterin. DM'de bir köşede beklemeyin, peek alıştırması yapın. Birinci olunca size kurabiye vermeyecekler, dolayısıyla taraya taraya birinci olmaya çalışmanın bir anlamı yok. Amacımız aim geliştirmek DM kazanmak değil. Daha fazla headshot atmak daha kolay maç kazanmak demek. Rakiplerinizle ne kadar az süre fight geçirirseniz o kadar az hasar alırsınız düşük eloda. Direkt kafalarına tek atıp bitirmek yararınıza olur. Yüksek elo da genelde zaten kafanıza tek mermi yiyip öleceğiniz için, sizinde tek mermi atabiliyor olmanız gerekiyor.

Aslında Crosshair placementım o kadar kötü değil yani adamların kafa hizasında tutuyorum sürekli ama site a girerken falan nereye bakıcağımı şaşırıyorum DM de dediğiniz şeyleri de zaten yapıyorum.

Kalanı oynadıkça öğrenilecek şeyler. Site'a girerken eğer önünde smoke yoksa her zaman önce karşını sonrasında yakını kontrol edersin. Site girer girmez yakında rakibin yatacağı yerleri entry kontrol ederken sentinel veya smokerlar karşıyı kontrol eder. Böylece yakında yatan varsa kolay kolay takım olarak ölmemiş olursunuz. Mümkün olduğunca her köşeyi kontrol etmek her zaman takım olarak hayatta kalmayı kolaylaştırır. Bilgin olsun.

Durumu çok güzel izah etmişsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…