Valorant'ta küfür eden oyuncu ban yer mi?

MrArda198

Centipat
Daha fazla  
Normal bir şekilde İstanbul sunucusunda derecesiz oynarken maçıma gelen Sova ilk başta oyunu bilmiyorum deyip acemi gibi davrandı, bizim takımdaki kişilerin karakterlerini yanlış söyleyip küfür etti, yani ben Killjoy aldım oyuncu adım Arda ve bana kötü oynuyorsun Arda, bir de gekko almışsın gibi tuhaf hareketler yaptı. Bu küfür ettiği yerlerin çoğu yerini videoya aldım, 13 yaşındaki çocuğa küfürler etti, bunların hepsini videoya aldım, bu video toxic oyuncunun banlanmasında etkili olur mu, olursa da tamamen ban mı yer? Yani bir daha o bilgisayardan yeni hesap açıp aynı hareketlere devam edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir şekilde İstanbul sunucusunda derecesiz oynarken maçıma gelen Sova ilk başta oyunu bilmiyorum deyip acemi gibi davrandı, bizim takımdaki kişilerin karakterlerini yanlış söyleyip küfür etti, yani ben Killjoy aldım oyuncu adım Arda ve bana kötü oynuyorsun Arda, bir de gekko almışsın gibi tuhaf hareketler yaptı. Bu küfür ettiği yerlerin çoğu yerini videoya aldım, 13 yaşındaki çocuğa küfürler etti, bunların hepsini videoya aldım, bu video toxic oyuncunun banlanmasında etkili olur mu, olursa da tamamen ban mı yer? Yani bir daha o bilgisayardan yeni hesap açıp aynı hareketlere devam edebilir mi?
Evet, yer.

Valorant'ın toxiclik açısından katı kuralları var, 1 yıla kadar yendiğini gördüm. Donanım banı atacağını sanmıyorum yani başka bir hesaptan devam edebilir çok ağır ithamlar yoksa.

Ban yer büyük ihtimal fakat IP ban atacaklarını sanmıyorum yeni hesap açıp yeniden oynar oyununu.

Genelde oyun içinden raporlayınca kısa süreli ban yiyor. Kayda aldığınız videoyu alarm botuna atarsanız kalıcı ban yeme ihtimali var. Alarm botu tarafından 3 kez cezalandırılırsa 4 ay veya kalıcı ban atıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Normal bir şekilde İstanbul sunucusunda derecesiz oynarken maçıma gelen Sova ilk başta oyunu bilmiyorum deyip acemi gibi davrandı, bizim takımdaki kişilerin karakterlerini yanlış söyleyip küfür etti, yani ben Killjoy aldım oyuncu adım arda ve bana kötü oynuyorsun arda, bir de gekko almışsın gibi tuhaf hareketler yaptı. Bu küfür ettiği yerlerin çoğu yerini videoya aldım, 13 yaşındaki çocuğa küfürler etti, bunların hepsini videoya aldım, bu video toxic oyuncunun banlanmasında etkili olur mu, olursa da tamamen ban mı yer? Yani bir daha o bilgisayardan yeni hesap açıp aynı hareketlere devam edebilir mi?

Eğer oyun sonu doğru raporlama yaptıysanız ban yer ama size küfür ettiyse dava açma hakkına bile sahipsiniz fakat böyle ucubelerle uğraşmaya değmez bana kalırsa bunun gibi tipleri raporlayın geçin çok fazla rahatsız ediyorsa susturun.

Eğer oyuncunun daha önceden hakarete dayalı raporlama geçmişi varsa alacağı ceza uzaklaştırma olabilir. Yani her reporlamada alacağı cezanın ağırlığı artar. İlk başta uyarı verir sonrasında chat banı ve oyundan uzaklaştırma şeklinde olur benim arkadaşım 1 ay ban yemişti sürekli küfür ettüği için. Ama tamamen ban yemesi çok zor hileye bile uzaklaştırma veriliyor bazen.

Sesli Sohbet'de edilen küfürler çok etkili olmuyor ancak yazılı ise 2 hafta ban yiyeni görmüştüm. Maç geçmişinden tüm takıma reportlatırsanız yüksek ihtimalle ban yiyecektir.

Geri
Yukarı