Çözüldü Valorant'ta laptop 85 dereceyi görüyorken GTA 5'te 80 derece görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H
Kolay gelsin.

Laptopum GTA 5'te 80 derece civarlarında dolaşırken, Valorant'ta 85'i geçiyor. Bu çok garip değil mi? GTA 5 daha büyük bir oyun değil mi? Valorant'ın laptopu bu kadar ısındırması normal mi? Sizde de böyle mi?

Çözüm
Kolay gelsin.

Laptopum GTA 5'te 80 derece civarlarında dolaşırken, Valorant'ta 85'i geçiyor. Bu çok garip değil mi? GTA 5 daha büyük bir oyun değil mi? Valorant'ın laptopu bu kadar ısındırması normal mi? Sizde de böyle mi?
Garip değil. Valorant ekran kartından çok işlemciye yük bindirir. Normaldir.
Aynı işlemciyi kullanıyorum 1-2 kez Afterburner açıkken girdim hiç bahsettiğin sıcaklıkları gormedim yanlış hatırlamıyorsam 70-80 derece arasında geziniyordu sıcaklık.

Bence daha yeni termal macun yenilemesi yapmış biri için normalin üstünde işlemci 85 dereceyi geçtiği anda FPS düşebilir çünkü.

Arkadaşın kullandığı işlemcinin maksimum derecesi 105 derece. 105 dereceye kadar dayanabiliyor. 85 dereceyi geçtiğinde direkt FPS'i düşecek diye bir şey yok. Yeni laptoplarda 90-95 derecelerde çalışanlar da var.

Aynı işlemciyi kullanıyorum 1-2 kez Afterburner açıkken girdim hiç bahsettiğin sıcaklıkları gormedim yanlış hatırlamıyorsam 70-80 derece arasında geziniyordu sıcaklık.
İşlemci aynı olsa da sistemden sisteme değişebilir sıcaklıklar. Soğutma sistemi etkiliyor.

Dosya Ekleri

• 1656188827049.png
    1656188827049.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 18
Arkadaşın kullandığı işlemcinin maksimum derecesi 105 derece. 105 dereceye kadar dayanabiliyor. 85 dereceyi geçtiğinde direkt FPS'i düşecek diye bir şey yok. Yeni laptoplarda 90-95 derecelerde çalışanlar da var.

İşlemci aynı olsa da sistemden sisteme değişebilir sıcaklıklar. Soğutma sistemi etkiliyor.
Siz heralde 95 derece olarak Monster Abra kullanıcılarını kast ediyorsunuz ama bence biraz olsun sıcaklık düşse çok iyi olur zalman soğutucu falan alsın arkadaş.

Benim sistemim senin sisteminden kötü diyorsan sorun yok o zaman, senin sistem kötü sadece ona da yapabilecek bir şey yok.

Kolay gelsin.

Laptop değil işlemcin 85 derece oluyor. Valorant işlemci, GTA 5 ekran kartını fazla kullanır. Bu yüzden Valorant çöpünde daha sıcak olması normal. Ekran kartı sıcaklığına bakacak olursan GTA 5'te çok daha fazla olur. Yani korkmanıza gerek yok normal bir durum.

Fan yerine düzgün oturmuş mu kontrol et ekipmanları 85 90 derece hiç normal değil.
Laptoplar için gayet normal.

Siz herhalde 95 derece olarak Monster Abra kullanıcılarını kast ediyorsunuz ama bence biraz olsun sıcaklık düşse çok iyi olur Zalman soğutucu falan alsın arkadaş.
Hocam iyi hoş da aşırı pahalı bu :D Fazla oyun oynamasam daha iyi olacak. Zaten sadece akşamları falan oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı