Valorant'ta Ryzen 5 5500 işlemciye nasıl daha fazla yük verilir?

Iskeletliadam

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Valorant işlemcimin %50-60 civarlarını ve GPU'dan ise %40-50'sini kullanarak 300-200 arası FPS alıyorum. İşlemcim: Ryzen 5 5500'dür. Ben işlemcime yükü biraz daha vermek istiyorum, mantık olarak işlemci yükü alırsa FPS'imin de artacağını düşünüyorum. AMD işlemcime oyunun yükünü nasıl veririm? Ve verirsem FPS'imde artış olur mu? Teşekkürler. Hayırlı ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Valorant işlemcimin %50-60 civarlarını ve GPU'dan ise %40-50'sini kullanarak 300-200 arası FPS alıyorum. İşlemcim: Ryzen 5 5500'dür. Ben işlemcime yükü biraz daha vermek istiyorum, mantık olarak işlemci yükü alırsa FPS'imin de artacağını düşünüyorum. AMD işlemcime oyunun yükünü nasıl veririm? Ve verirsem FPS'imde artış olur mu? Teşekkürler. Hayırlı ramazanlar.
Grafikleri ve cozunurlugu dusurerek olabilir.

Monitörün 60hz veya 144hz ise çok işe yaramaz. İşlemciyle ilgili bir program var. Ama yanlış yapmamaya dikkat edin belki işe yarabilir. 12. Maddeye bakın.

Grafikleri ve cozunurlugu dusurerek olabilir.
Hocam denedim aynı FPS değerleri ve aynı işlemci yükü veriyor
Monitörün 60hz veya 144hz ise çok işe yaramaz. İşlemciyle ilgili bir program var. Ama yanlış yapmamaya dikkat edin belki işe yarabilir. 12. Maddeye bakın.

Monitorum 200hz denerim hocam

Ayarlar sabit olduğu sürece ekran kartı kullanımı ne kadar fazla olursa o kadar FPS alırsın. Oyunlardaki performansın işlemci ekran kartına yettiği sürece tamamen ekran kartına bağlıdır. Valorant'ta ekran kartı tam kullanılmadığına göre işlemcin daha güçlü olursa, daha yüksek potansiyele çıkabilirse ekran kartı kullanımın artar. Overclock yaparak yüzde 10'a yakın performans artışı kazanabilirsin muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı