Valorant'ta ses patlıyor

fatihkaan

Femtopat
Daha fazla  
Videoda gayet açık bir şekilde ses patlamaları belli oluyor. Oyun bugün güncelleme attı güncellemeden sonra bu hale geldi. Diğer oyunlarda veya YouTube'da hiçbir sorun yok. Kulaklıkta sorun yok. Oyunu 3 kere silip yükledim yine düzelmedi.

Videoda gayet açık bir şekilde ses patlamaları belli oluyor. Oyun bugün güncelleme attı güncellemeden sonra bu hale geldi. Diğer oyunlarda veya YouTube'da hiçbir sorun yok. Kulaklıkta sorun yok. Oyunu 3 kere silip yükledim yine düzelmedi.

Hangi video hocam?

Valorant'ın ses ayarlarında bir sorun olabilir. Oyun içi ayarlarda, hoparlörlerinizin doğru bir şekilde yapılandırıldığından ve ses seviyesinin çok yüksek olmadığından emin olun. Hoparlörlerinizin marka ve modeline bağlı olarak, sürücülerinin yüklü olduğundan ve güncel olduğundan emin olun.

Sorunu gidermek için;

Aşağıdaki ekrana geliyoruz.
Ayarlar -> Ses -> Voice Over (en sağdaki sekme)

Bu ekranda "Maxbot Flavor VO" kutucuğunun seçili olmaması gerekiyor. Muhtemelen sende o kutucuk işaretlidir. Bu nedenle bu ses patlaması yaşıyorsundur. Ben de aynı şekilde güncelleme sonrası bu sorunla karşılaştım ve bu şekilde sorunu giderdim.

Aynı sorun bende de var. Silip yüklemedim oyunu ama Config sıfırladım yine de düzelmedi. Kendi seslerimi rakip sesi gibi duyuyorum, bazı sesler patırdıyor. Çözebilen varsa yazarsa iyi olur.

Aynı sorun bende de var. Silip yüklemedim oyunu ama Config sıfırladım yine de düzelmedi. Kendi seslerimi rakip sesi gibi duyuyorum, bazı sesler patırdıyor. Çözebilen varsa yazarsa iyi olur.

Aynı sorunu bende yaşadım ve aşağıdaki şekilde giderdim;

Valorant lobiden aşağıdaki ekrana geliyoruz.
Ayarlar -> Ses -> Voice Over (en sağdaki sekme)

Bu ekranda "Maxbot Flavor VO" kutucuğunun seçili olmaması gerekiyor. Muhtemelen sende o kutucuk işaretlidir. Bu nedenle bu ses patlamasını yaşıyorsundur.

Ek olarak, Valorant ekibinin önerdiği ise;

Örneğin HyperX Cloud 2 kullanıyorsun ve 7.1 surrond özelliği aktif ve yeni güncelleme ile kulaklıklarda Surround sesi simüle etmek için bir Valorant HRTF ayarı da aktif olarak çalışıyor. Sonuç olarak iki ayrı surrond simülesi çakışıyor ve yaşadığın sıkıntı meydana geliyor. Dilersen ilk önerdiğim çözümü uygular kendi kulaklığının Surround özelliğini kullanırsın ya da kulaklığının özelliğini kapatır Valorant'ın sunduğu HRTF'i kullanırsın.

Son düzenleme:
bunları kapatınca sesler düzeldi. şaka gibi gerçekten

Dosya Ekleri

• gaopa.jpg
    gaopa.jpg
    12,6 KB · Görüntüleme: 154

Yeni konular

Geri
Yukarı