Çözüldü Valorant'tayken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Whoseman

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir Valorant oynamıyordum, tekrar yüklediğimde bir sorun oldu sanırım. Oyunun ortalarındayken sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Bütün ayarlarım en düşükte olduğu halde yapıyor bunu. İşlemcinin ısınmasından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarımı açar açmaz girdiğimde de (yani soğuk iken) aynı şeyi yapıyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Çözüm
Dostlar çözümü daha basit bir sekilde buldum normalde bilgisayarım oyunu oynatirken 120-130 FPS aldiriyordu sanırım bu yüzden zorlanıyordu oyun içinden FPS'i 60'a sabitledim artık mavi ekran falan vermiyor.
Mavi ekranı ekran kartı yüzünden alıyorsunuz.

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. DDU ile şu an kullandığınız sürücüyü kaldırın. Aşağıda linkini verdiğim sürücüyü kurun. Radeon Software ile de güncelleyebilirsin ama DDU ile silip sürücüyü kendi sitesinden kurmak daha sağlıklı gibi.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü linki.

"DISM" aracını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

Genelde laptopun sıcaklıkları kaç derece oluyor?

Son düzenleme:
başlat ekranımda öyle bir şey çıkmıyor ama bide şunu buldum INTEL HD Graphics620
Oyunu oynarken sıcaklık ve işlemci kullanımı değerlerini inceleyebilirsin. Benim düşüncem sorunun farklı olduğu. Bu hata herhangi bir zamanda da oluşabiliyor. Kullandığın sürücünün sürüm numarasını atarsan daha iyi olur.

25.20.100.6373

Mavi ekranı ekran kartı yüzünden alıyorsunuz.

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. DDU ile şu an kullandığınız sürücüyü kaldırın. Aşağıda linkini verdiğim sürücüyü kurun. Radeon Software ile de güncelleybilirsin ama DDU ile silip sürücüyü kendi sitesinden kurmak daha sağlıklı gibi.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Sürücü linki.

"DISM" aracını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Olay görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

Genelde laptopun sıcaklıkları kaç derece oluyor?

Daha bilgisayarımı yeni açtığımda bile yapıyor yani en soğuk halinde bile.
"Başlat + R" tuşlarına basıp "Ekran" sekmesini ekran görüntüsü olarak yollar mısın?
@Mucosoft

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    42,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Dostlar çözümü daha basit bir sekilde buldum normalde bilgisayarım oyunu oynatirken 120-130 FPS aldiriyordu sanırım bu yüzden zorlanıyordu oyun içinden FPS'i 60'a sabitledim artık mavi ekran falan vermiyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı