Vanguard güvenilir mi?

Ben şahsen çinli bi firmaya bilgisayarımda tam %100 yetki vermeyi kabul etmem. Bilgisayarımdaki verileri çalarak algoritmaya hizmet edilmesine razı değilim. Kaynak kodları falanda çalındı vanguardın önceden, bi açık çıksa insanların bilgisayarları zarar görse bunun zararını kim karşılar?

Hocam o kadar insan oynuyor ve bir şey olmuyor. Muhtemelen sizde oynayacaksınız ve bir şey olmayacak.
Yani virüs mü? Değil.
Sisteme zararlı mı? Hayır.
Sorun var mı? Yok.
Olay bundan ibaret topu topu oyun anti hile aracı yani.

Mavi ekran hatalarının bazen temel sebebi olabiliyor. Sıkıntı olursa kaldırır mecbur kullanmazsınız artık.

Doğru, Denetim Masası ne güne duruyor beğenmezsen veya hata alırsan kaldırırsın. Ben böyle bir hata yaşamadım.

Hocam o kadar insan oynuyor ve bir şey olmuyor. Muhtemelen sizde oynayacaksınız ve bir şey olmayacak.
Yani virüs mü? Değil.
Sisteme zararlı mı? Hayır.
Sorun var mı? Yok.
Olay bundan ibaret topu topu oyun anti hile aracı yani.
Rio'ta güvenmediklerinden dolayı değil eğer olurda Riot siber saldırıya uğrarsa Vanguard aracılığıyla kullanıcıların tüm bilgileri çalınabilir diye korkuyor millet. Sonuçta Riot bir kere saldırıya uğradı neden ikincisi olmasın.

Rio'ta güvenmediklerinden dolayı değil eğer olurda Riot siber saldırıya uğrarsa Vanguard aracılığıyla kullanıcıların tüm bilgileri çalınabilir diye korkuyor millet. Sonuçta Riot bir kere saldırıya uğradı neden ikincisi olmasın.

Riot ne zaman saldırıya uğradı? Link var mı? Bilmiyordum.

Yani çok da önemli değil bence. İnceledim biraz saldırıyı.

Merhaba.

Ben ve arkadaşım oyun eksikliğinden artık bunalmış durumdayız. Ben Valorant oynuyorum ben de kendisine indirmesini söyledim. Fakat kendisi Vanguard'ın güvenilir olmadığını söylüyor. Ona rica etsem biraz akıl verebilir misiniz?

Arkadaş: @ThePentium
merhaba, vanguard koruma sistemine güvenmemekte çok fazla hakkı var, bir uygulamaya yönetici izni verdiğinizde o uygulama bir root olarak çalışıyor ve her şeyi yapabiliyor fakat vanguard gibi bir yazılım bilgisayarınız açılır açılmaz, bilgisayarınızın bir çekirdeği olarak çalışıyor ve bir root yetkisinin yapamayacağı şeyleri bile yapabiliyor, şimdi doğal olarak umurunuzda olmayabilir fakat, bu demek oluyorki ben valorantımı keyifli bir şekilde oynarken veya internette dolaşırken, dilediği zaman kameramı,fare hareketlerini, klavye hareketlerini, sistem performansını, ve aklınıza gelemeyecek tonlarca şeyi istediği zaman görebilir ve yapabilir, ve ek olarak arka planda 7%24 çalışmakta. evet bu kadar büyük bir şirket, sizin bilgilerinizi ne yapacak dediğinizi duyar gibiyim, onlar bir şey yapamaz evet ama o bilgileriniz onların depolamasında tutuluyor, o depolamalar 2-3 senede bir patlatılarak, bilgileriniz kötü amaçlı kişilerin ellerine geçiyor, başınıza gelmemiş olabilir ama bu başınıza gelmeyecek anlamınada gelmiyor. (ek bilgi riot çinli bir firmaya ait!) (detaylı bilgi için yusuf ipek kanalında aratma yapabilirsiniz.)

Böyle konular görünce acayip şaşırıyorum yahu. Arkadaşlar siz nasıl bilgisayar kullanıyorsunuz, bu kadar şeyden korkarken? En rezil şekilde kullanırım bilgisayarı. Anti virüs programım hiçbir zaman olmaz. Tabii saçma sapan sitelerden de bir şeyler indirmem ancak her siteye de girerim. İndirmem gereken bir şey varsa indiririm. Hayatım boyunca hiç virüs sıkıntısı çekmedim. Bu kadar stres ve korku altında insan rahat rahat bilgisayar kullanamaz yav, yapmayın.
dediklerine hak veriyorum, fakat bu dediklerin bilgisayar korsanlarının ve teknolojinin gelişmediği dönemlere ait bir şey, gelişen teknoloji ve artan risk faktörleri ile, bilgisayar kullanmak tehlikeli bir aktivite olmaya başladı, şöyle düşünmeni isterim, dışarı çıktığında gittiğin alışveriş merkezinde baktığın kıyafetleri ve yediğin yemekleri, attığın adımları, bulunduğun konumları ve yanında taşıdığın cüzdanındaki ve içinde bulunan kredi kartlarının arkandan gelen birisi ile hepsini senin iznin olarak gördüğünü ek olarak bunları kendi kötü amaçları için kullanmasına razı oluyorsun, bilgisayarı başlattığın gibi her şey takip ediliyor, tabi kendini ne kadar korursan o kadar güvende oluyorsun. eğer bunlara izin veriyorsan senin kararın, kararına karışamam.

Riot ne zaman saldırıya uğradı? Link var mı? Bilmiyordum.
2023'de kaynak kodları patlatıldı, bundan dolayı hile programları artış gösterdi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı