Vans ayakkabı nasıl bağlanmalı?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar klasik vans ayakkabı nasıl bağlanır? Yani ayakkabıyı aldığım yer bağladı verdi bana fakat bağcıkları çok uzun kaldı ve o bağcık girme yerleri çok küçük biraz büyük olursa daha hoş durur ve yarım numara büyük almama rağmen ayakkabı zor giyiyor ayağıma giriş yeri küçük olduğu için buda bağcığı genişletmek anlamına geliyor sanırım. Normal ayakkabı bağlama şekli yani kurdele diyim nasıl tarif edilir bilmiyorum. Ayakkabının şuanki halinin fotoğrafını çekip tüm bağcıkları çıkarıp teker teker takarken hepsinde o deliği geçirdikten sonra ipi çekerken o yere serçe parmağımı koyup ayakkabıyı büyütme gibi birşey yapmayı düşünüyorum yani şu şekilde;
1665408562798.png

Yani ipi çekerken parmağı arasına koymuş ve sonda şöyle bir görünüm almış;
1665408608453.png

Ben bunun yarısı şeklinde serçe parmağımı koyup yapmayı düşünüyorum ve bağcıkları bağlanır mı bilemiyorum. Siz nasıl yaptınız? Veya nasıl yapılması daha hoş?

Bence son fotoğrafta ayakkabı çok hoş duruyor aynısını yapmalısın.
Artık bağcık sallanması hoş durmuyor...
Evet benim yaptığımda bağcık uzun kalacak serçe parmağım ile yapacağım için, bağlayamazsam içine sıkıştırırım sanırım.

Evet benim yaptığımda bağcık uzun kalacak serçe parmağım ile yapacağım için, bağlayamazsam içine sıkıştırırım sanırım.
Ben içine sıkıştırmak yerine fazla kalan yeri kesiyorum ayakkabı içinde biraz dışarıda kalıyor ayağım da içeride rahat ediyor.
Bazen bağcık uçlarındaki plastik kaplama denk gelince acıtabiliyor deneyebilirsin ancak ayakkabıya kıyar mısın bilemem. :D

Son düzenleme:
Bağcıkları son deliğin içinden dışına doğru değil de, dışından içine doğru sokup uçlarına ufacık düğüm at. Sonra bağcığın ucundaki plastik parçayı makasla kesip çakmakla bağcığın ucunu yak, dağılmasın.

Ben içine sıkıştırmak yerine fazla kalan yeri kesiyorum ayakkabı içinde biraz dışarıda kalıyor ayağım da içeride rahat ediyor.
Bazen bağcık uçlarındaki plastik kaplama denk gelince acıtabiliyor deneyebilirsin ancak ayakkabıya kıyar mısın bilemem. :D
Haklısınız bunu düşünmedim. :D
Bağcıkları son deliğin içinden dışına doğru değil de, dışından içine doğru sokup uçlarına ufacık düğüm at. Sonra bağcığın ucundaki plastik parçayı makasla kesip çakmakla bağcığın ucunu yak, dağılmasın.
Tamamdır dediklerinizi uygulayacağım.

Geri
Yukarı