Var olmayan bir aygıt belirtildi

Sürücü harfi ve yolu değiştire girin. Değiştire girip sürücü harfini değiştirin. O da olmaz ise birim sile basın ve yeniden taratın.
Disk 1 kısmında öyle bir ayar çıkmıyor. Atığım fotoğrafta disk 2 bölüm 2 olan için diyorsanız o seçenek seçilemiyor. Disk 0 şuanda kullandığım 1 TB HDD yani D. C ise Windows'un yüklü olduğu M2 SSD. Hangisini değiştirmem gerek?

Diskparttan HDD'nizin Partition bölümünü seçip clean etmeniz gerekiyor, yine diskparttan birimi GPT ya da MBR yapabilirsiniz convert ederek, bunları yapamam derseniz Google'dan bir bakın, veya yakın bir PC'ciye götürün 2 dk halleder.

Son düzenleyen: Moderatör:
2020-01-11 15.25.27.jpg Üstünde bir HDD olduğu için ses ayırt edemedim. İşaretlediğim yerdeki QR kodun dönmesi mi gerekli?

Yapmayı denedim dedikleriniz ama hata veriyor.
Diskparttan hdd nizin partition bölümünü seçip clean etmeniz gerekiyor, yine diskparttan birimi gpt yada mbr yapabilirsiniz convert ederek, bunları yapamam derseniz google dan bi bakın, veya yakın bi pc ciye götürün 2 dk halleder.
Dediğinizi önceden denedim. Gene denedim fakat "DiskPart has encounter an error: Var olmayan bir aygıt belirti " yukarıdaki fotoğraftaki başlatma yaparkenki aynı hata.
Evet PSU'dan gelen farklı kol bir güç seçeneği ile denediğimde sorun çözüldü. Konu çözüldü kitlenebilir :)
Şimdiki hata ise dögüsel artıklık denetimi Recep Baltaş'ın deyimiyle "Döngüsel artıklık denetimi, bir diğer adıyla Cyclic Redundancy Error, depolama ortamındaki veriler bozuk olduğunda ortaya çıkar. Sanırım sabit diskiniz bozulmuş. Anlamanın en iyi yolu disk yüzeyini HD Tune ile taramaktır. HD Tune 5.00'ı indirip Surface Scan yapın. Tabloda kırmızı alanlar çıkarsa -ki kesin çıkacaktır- diskiniz bozulmuş demektir. Aslında Low Level Format Tool ile diski tamir edebilme ihtimaliniz var fakat sabit diskler bir defa bozuldu mu bir daha kullanmayın derim. Veriler önemli konu. Bozuk veri arttıkça hayal kırıklığı da daha büyük olur. "
1578706381553.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende de aynı sorun var 2 dosya açılıyordu 4 5 dosya açılmıyordu sonra biçimlendirdim disk açılmıyor.

Geri
Yukarı