Vardiyalı çalışmak

Dipperr

Hectopat
Öncelikle daha önce hiç çalışmadım. Vardiyalı olarak bir iş buldum tekstil fabrikasında (bu aralar kolay iş bulunmuyor biliyorsunuz). Sizce hem çalışıp, hem oyun oynayıp, hem de dinlenmeye vakit bulabilir miyim? Oyundan kastım 8-9 saatten aşağısı kesmiyor beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüz şartlarında oyun oynamaya göre iş bulmak değil de, hayatını sürdürebilmeye göre iş bulmak şeklinde düşünmeliyiz.
Oyun oyna tabii ki ama ayaklarının üzerinde durmaya başlamak için oyun hayatını çalışma saatlerinin sonrasında düşünmelisin.
Sabah 8:30 Akşam 18:00 çalışıyorum.19:30'da evdeyim. 21:00 oyuna başlıyorum, 00:00'da yatış.
:)

Daha önce herhangi bir iş tecrüben yoksa çalışma hayatına direkt olarak vardiyalı bir iş ile giriş yapman sana biraz ağır gelebilir, fakat iş hayatına da bir yerden tutunmak gerekiyor, deneyebilirsin bu suretle tecrübe edinmiş olursun, işten memnun kalmazsan o işe devam ederken başka iş arayabilirsin.
Vardiyalı işlerin çalışma saatleri genellikle 8-4, 4-12, 12-8 şeklinde oluyor, oyun oynamaya vakit bulabilirsin, fakat süre olarak çalışmadığın zamanlardaki gibi 8-9 saat oynayamazsın, çünkü iş yerinde dikkatin dağınık olmamalı, hele ki bazı fazladan dikkat gerektiren işlerde, çünkü dikkatin dağınık olursa hem sağlığın açısından hemde iş yerindeki görev ve sorumluluğun yönünden sıkıntı olabilir.
Tecrübe edinmek ve para kazanmak için işe başlayabilirsin, memnun kalmazsan da, dediğim gibi iş değişikliğine gidebilirsin.

12 saat çalışıyorum gece 8 sabah 8. Bu halde bile bulabiliyorsam sen de bulursun ama 8-9 saat değil.

Hiç bulaşma benim gibi part time bulmaya bak. Ben haftada 2-4 gün arası çalışıyorum koşullarda gayet rahat masa başı. Maaş sorun olmayacaksa böyle yerlerde çalış. Haftalık 180 lira civarı alıyorum.
Bana aylık 2000 TL kesin gerektiği için part-time bir işe sıcak bakmıyorum hocam.

İş çok zor değil , ip koparsa düğüm atıyorsun sadece makine başında. Uyum sağlayabilirim o zaman diyorsunuz yani. Ancak ben oyun saatimden kısmak yerine uyku saatimden kısma taraftarıyım çünkü 5-6 saat uykunun yeteceğini düşünüyorum. Deneyip göreceğiz hayırlısı bakalım. Sağolun düşüncelerinizi paylaştığınız için.

5 6 Saat bence yetersiz bir süre uyku için, yani günde 10 saat çalışıp, 6 saat uyuyup geri kalan 8 saatini bilgisayar başında geçirmeyi düşünüyorsun fakat emin ol 8 saat bilgisayara bakmak da en az 10 saat çalışmak kadar yorucu olacaktır. Sağlığınız için dinlenme ve uykuya biraz daha fazla vakit ayırmanız gerektiğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı