Çözüldü Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GodXL

Decapat
Arkadaşlar internette ne gördüysem denedim ama şu lanet sorunu çözemedim. Her 10 15 dakikada bir internetim kesiliyor. Bazen daha uzun sürüyor, bazen daha kısa. Düzeltmek için sorunu gidere basıyorum 1dakika bekliyorum düzelmesi için yaklaşık sonra işime devam ediyorum. Ancak bu şekilde ne bir oyun oynayabiliyorum ne de başka bir şey. PC'ye iki kere falan format attım. Formattan kastım bir kere sistemi sıfırla yaptım, Windows 10 içinden bir kere de winmediatools ile sıfırladım. Programları silmeden 0'dan format hiç atmadım. Driverları sildim, yükledim her seyi denedim önceden bu sıkıntım yoktu.

Çözüm
WPA2.
Bugün kasayı açtım, Ethernet kartının orada USB yazan bir soket vardı kartı sökmek için onu söktüm sonra diğer soketi sökemedim, kırarım falan, dedim boş ver. Bir umutla PC'yi açtım PC'nin arkasında entegre uzun anten vardı 2 tane onları da söktüm vallahi hata vermedi böyle hiç çekimi de bayağı iyi 90 - 100 megabit arası net alıyorum, galiba kapağı açınca değiştirmeye kalkınca korktu kendi kendine düzeldi.
Öncelikle ağ geçidin ne ise o cihazı bi baştan yapılandır, Dhcp servisini ip bloğunu farklı ver kiralama sürelerini varsayılanda bırak sonrasında komut satırına ipcongif /release, komut tamamladıktan sonra ipconfig /renew komutunu gir. Almış olduğun ip yi kendine sabit olarak tanımla, umarım düzelir.

Bende zyxlel router/acces point vardı. Sürekli aynı problemi yaşıyordum. Anlattığınızın kopyası resmen. Gelen kabloyu direkt PC'nin arkasına bağlayınca sorun çözüldü. Daha önceki bilgisayarımda da aynı sıkıntı vardı yeni topladığım bilgisayarda da. Problem modemde internet sağlayacığınızda değil. Ya modemi değiştirin ya da servise yollayın.

Hocam şöyle, interneti bağlatalı 10 gün 15 gün oldu ondan önce gene aynı modemden vardı galiba anlamadım görünüş falan aynı model de aynı galiba. Her neyse yeni internetle beraber yeni modem geldi ben bu bilgisayarı Nisan'da falan aldım o zamanlar hiç bir problemim yoktu birden oldu. Sonra düşündüm galiba modemden oldu çünkü telefonda da bağlantı kopuyordu bazen. Şu an değişmesine rağmen aynı sıkıntıdan müzdaripim.

Net olarak söyleyebileceğim şu hocam. Ben daha önce aynı markanın aynı modemini yıllarca kullandım. Gün oldu bozuldu. Eyvallah dedim aynı markanın yeni modemini aldım. Almaz olaydım. Pingler ara ara havada uçuşmaya başladı. Ne online oyun oynayabildim ne de görüntülü konuşabildim. Sürekli kopup aynı hatayı veriyordu. Sağ tık sorun gider "varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" hatasını görmekten sinir krizi geçirdim en son. Benim ki modem değildi. Access point. Sırf wi-fi için kullanıyordum. Dedim wi-fi olmasın aradan çıkarttım hiç bir problemim kalmadı.

Bende de sıkıntı olmaz aslında kapıya sıkışınca sıkıntı olmayacaksa kablo şayet. Onun dışında sence değiştirsem düzelir mi hocam çünkü hızı da yavaş gibi sanki modem arayüzünden baktım babamın S9 telefonu 500 küsur megabitken benimkini 130 olarak gösteriyordu.

Bende de sıkıntı olmaz aslında kapıya sıkışınca sıkıntı olmayacaksa kablo şayet. Onun dışında sence değiştirsem düzelir mi hocam çünkü hızı da yavaş gibi sanki modem arayüzünden baktım babamın S9 telefonu 500 küsur megabitken benimkini 130 olarak gösteriyordu.

Hocam birebir aynısını yaşadığım için diyorum. Benim problem modemimde çıktı. Ha başka sebepten olmuştur inan ki bilemem. Ben aradan çıkarttım memnunum. Fırsatın varsa başka arkadaşından rica et başka modemle dene. Benim sıkıntı yeni modemden oldu.

WPA2.
Bugün kasayı açtım, Ethernet kartının orada USB yazan bir soket vardı kartı sökmek için onu söktüm sonra diğer soketi sökemedim, kırarım falan, dedim boş ver. Bir umutla PC'yi açtım PC'nin arkasında entegre uzun anten vardı 2 tane onları da söktüm vallahi hata vermedi böyle hiç çekimi de bayağı iyi 90 - 100 megabit arası net alıyorum, galiba kapağı açınca değiştirmeye kalkınca korktu kendi kendine düzeldi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı