"Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" hatası

hitherif

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Biliyorum arkadaşlar, bununla ilgili 50 tane konu var. Çoğunu okudum ama soruna bir cevap bulamadım. Yıllardır kullandığım modem Superonline'nın verdiği HG255S. Modem arayüzüne erişebiliyorum. İnternet düne kadar bir problem çıkartmıyordu lakin dünden beri bağlantım kopmaya başladı. Kablo değiştirdim sorun değişmedi.

Anakart B550 Aorus Master. Sorun gider dediğim zaman da klasik olarak "varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor--> düzeltildi" oluyor ve internet geliyor. KB4592438 kodlu 20H2 Windows kurulu. İnternet bazen 1-2 saat bağlı kalıyor bazen 15 dakika içinde 2 kere kopabiliyor. Sürekli sorun gider ya da Ethernet kablosunu çıkarıp takmam ya da modemi kapatıp açmam gerekiyor. Sürücüleri kaldırdım, yükledim değişen bir şey yok. Kablo ile net gittiğinde otomatik olarak Wi-Fi'ya bağlanıyor ve interneti oradan sorunsuz alabiliyorum. Bu olay yaşandığında modem üzerindeki ışıklarda da bir değişim yaşanmıyor. Başka belirtlimesi gereken ve unuttuğum bir şey varsa lütfen söyleyin. Teşekkürler.

Bunu çalıştırıp dener misiniz?

Ayrıca ağ kartınız ve sürücü sürüm bilginizi sorunuzda göremedim.

Bunu çalıştırıp dener misiniz?

Ayrıca ağ kartınız ve sürücü sürüm bilginizi sorunuzda göremedim.
Deniyorum şimdi hocam. Sanırım istediğiniz bilgiler de bunlar aşağıya ekledim. Umarım yanlış değildir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 63
Güncelledim şimdi. Bakalım biraz bu şekilde kullanayım, olmadı Complete internet Repair'i bir de böyle başlatırım.
Aradan 1 gün geçti hiçbir şekilde internet kopması yaşamadım, teşekkürler. Lakin cihaz bu sefer de bluetooth'u görmemeye başladı :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı