Varsayılan Dosya Uzantısını Sıfırlamak

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ".msop" kısayoluna sahip dosyayı yanlışlıkla not defteri ile aç yaptım.

1631209721163.png

Gördüğünüz üzere hepsinde not defteri logosu var ve hepsi not defteri olarak açılıyor. Önceden dosyanın bir görünümü yoktu ve çift tıkladığımda alttaki fotoğraftaki gibi soruyordu.

1631209740106.png

Bunu nasıl sıfırlayabilirim?

1631209751563.png

Windows'un varsayılan uygulamalar kısmına girdiğimde sarı kutucuktaki gibi varsayılanı seçin seçeneği olsun istiyorum, not defterini kaldırmak istiyorum.

Bu konuya bakın. Ransomware olabilir. STOP deşifre aracını bir çalıştırın.

Bu konuya bakın. Ransomware olabilir. STOP deşifre aracını bir çalıştırın.
"msop" uzantısının virüs olduğunu biliyorum, ne yazık ki 2 yıl önce bana da bulaşmıştı :( Dosyalarımı kurtaramadığım için usb belleğe atmıştım. Bugün usb bellekten tekrardan pcye aktarıp bir bakayım dedim yanlışlıkla Not Defteri ile aç seçeneğine bastım. Eski haline döndürmeye çalışıyorum yani tanımsız olsun istiyorum.

"Msop" uzantısının virüs olduğunu biliyorum, ne yazık ki 2 yıl önce bana da bulaşmıştı :( Dosyalarımı kurtaramadığım için USB belleğe atmıştım. Bugün USB bellekten tekrar PC'ye aktarıp bir bakayım dedim yanlışlıkla Not Defteri ile aç seçeneğine bastım. Eski haline döndürmeye çalışıyorum yani tanımsız olsun istiyorum.

Anladım. Geç olmadan STOP aracını çalıştırın.

STOP aracı tam olarak ne oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı