Varsayılan kaydetme konumunuzu ayarlayamadık hatası

OSMAN KARTAL

Kilopat
Daha fazla  
1607808772473.png

Nasıl çözüm bulabilirim? Bilgisayarı sıfırladım. Kaydetmek istediğim yer ise D sürücüsü.

Benim yönlendirdiğim şekilde yapın. Fazladan bir şey yapmayın. Klasör falan silmeye kalkışmayın. Öncelikle amacınızı anlayalım. Siz şu an ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Yeni uygulamaların kaydedileceği yerin D sürücüsü olmasını istiyorum.

Anladım. Şunu dener misiniz?
Bilinen bir sorun olan erişilebilirlik izni için yönetici haklarını almanızı rica ederim. Başlangıç menüsüne tıklayarak açılan pencerede solda profil sembolünüze tıklayınız, açılan menüden Hesap Ayarlarını Değiştir seçeneğini seçiniz. Açılan pencerede sol menüden Diğer Kullanıcılar seçeneğini seçerek açılan sayfada hesabınızın altında Hesap türünüzü değiştirin butonuna tıklayarak yönetici olarak ayarlayınız. Bilinmeyen kullanıcı hesabınızı da burada görüyor olmalısınız bu hesabın altında aynı seçeneklerden yönetici özelliğini standart kullanıcı olarak değiştirebilir yada direk kaldırabilirsiniz.

Bu adımlardan sonra aynı pencere üzerinden sol menüden hesabınız seçeneğine tıklayarak profil resminiz üzerinde yönetici yazdığını görebilirsiniz.

Windows 10’da yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma makalesinden de faydalanabilirsiniz.

Bunu deneyin öyleyse.
Eğer yönetici olmanıza rağmen hata devam ediyorsa uygulamanın kontrolünü aldığınızdan emin olmanızı rica ederim:

Bunun için uygulamanın .exe dosyasına sağ tıklayın. Bu dosyaya uygulamanın kısa yolundan veya uygulama klasöründen ulaşabilirsiniz. > Özellikler'i seçin.> Güvenlik sekmesini tıklayın.> Gelişmiş'e tıklayın.> Kullanıcı adınızı seçin ve Tamam'a tıklayın.>Tam/ full kontrole tıklayın. >Tamam'a tıklayın. >Kullanıcı adınızı tıklayın, yeni izinlerinizi doğrulama zamanı.>Klasör için sahiplik ve tüm izinleri aldığınızı onaylayın ve tamamı tıklayın.

Geri
Yukarı