Vatan Bilgisayar eksik ürününü başka mağazadan alma

GhostCP

Centipat
Vatan Bilgisayar'dan RX570 ve i3 9100F aldım fakat aldığım mağazada işlemci yoktu ve bana bir fatura verdiler ve işlemci gelince bu fatura ile alabileceğimi söylediler. Benim bu faturayla başka bir Vatan mağazasına gidip işlemciyi almam mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu Vatan Bilgisayarı arayıp sorsanız daha tutarlı bir sonuç alırsınız. Asıl olay şu. Gittiğiniz mağazada yoktu. Ama başka mağazada var. Taşıma işlemini boşu boşuna yapmamak için önce sizden parayı alıyorlar. Parayı aldıklarında talimat oluşturuyorlar. Yani siparişi verdiğiniz mağazaya gelir. Diğer mağazadan ürünü ben olsam vermezdim. Onların da vereceğini sanmıyorum.

Satın alma işlemini yapmadan önce belirtmeniz lazımdı. Avans satış işlemi yapılmış ve bu sebeble daha faturanız kesilmemiş. Avans satış denen olay mağazada bulunmayan fakat başka mağazadan getirilebilecek ürünlerin ön sipariş misali satılmasıdır.

Aslında elindeki şey fatura. Ürün istenen şubeye gelince mesaj atıyorlar. Kişi elindeki fatura ile teslim alıyor. Daha önce bu şekilde birden fazla kez alışveriş yaptım Vatan Bilgisayar'dan.
Bende daha önce çok kez satış yaptım bu şekilde. Daha fatura kesilmediği için ürünün garantisi de başlamamış oluyor. Müşteri ürünü teslim aldığında fatura kesilir ve ürünün garantisi başlar. Satış sonrası bir işlem yapılması gerekirse (servise yollama, DOA kapsamında iade vb.) fatura kesildiği tarihten itibaren başlar.

Bende daha önce çok kez satış yaptım bu şekilde. Daha fatura kesilmediği için ürünün garantisi de başlamamış oluyor. Müşteri ürünü teslim aldığında fatura kesilir ve ürünün garantisi başlar. Satış sonrası bir işlem yapılması gerekirse (servise yollama, DOA kapsamında iade vb.) fatura kesildiği tarihten itibaren başlar.
Siz öyle yapıyor olabilirsiniz. Vatan Bilgisayar dediğim şekilde yaptı bana. 3-5 gün garanti şahsen benim dert edeceğim bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı